Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Honorowe Wyróżnienia Prezydenta

Medale 700-lecia Miasta Lublin oraz Unii Lubelskiej

  • Medal Prezydenta Miasta Lublin
  • Medal Unii Lubelskiej
  • Grawerton
  • List Gratulacyjny
  • Dyplom
  • Medal 700-lecia Miasta Lublin (przyznawany w 2017 roku)

Medal Prezydenta Miasta Lublin

Ideą nagrody jest wyróżnienie instytucji, organizacji i osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Lublinowi i jego mieszkańcom oraz przyczyniają się do promocji miasta. Mogą to być osiągnięcia w zakresie: kultury, sztuki, nauki, edukacji, sportu, promocji zdrowia czy przedsiębiorczości.

Wniosek o przyznanie Medalu Prezydenta Miasta Lublin może złożyć każda osoba, instytucja lub organizacja. Nie jest wymagany specjalny formularz. Wniosek powinien zawierać: dane personalne kandydata do nagrody oraz uzasadnienie zawierające informacje o szczególnych osiągnięciach kandydata. Oceny zgłoszonych kandydatów dokonuje Prezydent Miasta Lublin.

Dana osoba, organizacja lub instytucja może zostać nagrodzona medalem jednokrotnie.

Medal Prezydenta Miasta Lublin


Medal Unii Lubelskiej

Medal Unii Lubelskiej został ustanowiony przez Prezydenta Lublina w 1999 roku podczas uroczystych obchodów 430-lecia Unii Lubelskiej. Jest przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla Lublina. Jest to obok Medalu 700-lecia Miasta Lublin najwyższe i najbardziej prestiżowe wyróżnienie Prezydenta.

Wniosek o przyznanie Medalu Unii Lubelskiej może złożyć każda osoba, instytucja lub organizacja. Nie jest wymagany specjalny formularz. Wniosek powinien zawierać: dane personalne kandydata do nagrody oraz uzasadnienie zawierające informacje o szczególnych osiągnięciach kandydata. Oceny zgłoszonych kandydatów dokonuje Prezydent Miasta Lublin.

Dana osoba, organizacja lub instytucja może zostać nagrodzona medalem jednokrotnie.

Medal Unii Lubelskiej


Grawerton

Przyznawany z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin w uznaniu zasług dla Miasta poszczególnych osób, instytucji, organizacji. Zazwyczaj jest wyróżnieniem okolicznościowym, przyznawanym z okazji święta organizacji, jubileuszu lub innego ważnego wydarzenia. Z inicjatywą o przyznanie grawerownu może wystąpić każdy mieszkaniec, organizacja lub instytucja. 

Nie jest wymagany specjalny formularz. Wniosek o przyznanie grawertonu powinien zawierać: dane personalne kandydata do nagrody oraz krótkie uzasadnienie zawierające informacje o osiągnięciach kandydata. Oceny zgłoszonych kandydatów dokonuje Prezydent Miasta Lublin.

Dana osoba, organizacja lub instytucja może otrzymać grawerton wielokrotnie.

Grawerton Prezydenta Miasta Lublin

 


List Gratulacyjny

Wręczany z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin w uznaniu osiagnięć poszczególnych osób, instytucji, organizacji.

Dana osoba, organizacja lub instytucja może otrzymać list gratulacyjny wielokrotnie.

List gratulacyjny Prezydenta Miasta Lublin


Dyplom Prezydenta Miasta Lublin

Wyróżnienie wprowadzone w ostatnich latach, wręczane przez Prezydenta Miasta Lublin instytucjom i osobom w podziękowaniu za pracę i zaangażowanie na rzecz Miasta.

Dana osoba, organizacja lub instytucja może otrzymać Dyplom Prezydenta Miasta Lublin wielokrotnie.

Dyplom Prezydenta Miasta Lublin


Medal 700-lecia Miasta Lublin

Wyjątkowy medal przyznawany przez Prezydenta Miasta Lublin w roku jubileuszu 700-lecia Lublina. Honorowe wyróżnienie nadawane osobom szczególnie zasłużonym dla Lublina. Medal zaprojektowany przez artystkę Jolantę Słomianowską, o kształcie kwadratu o boku 70 mm grubości 4-5 mm, dwustronnie tłoczony, galwanicznie posrebrzany i oksydowany. Jest to obok medalu Unii Lubelskiej najwyższe i najbardziej prestiżowe wyróżnienie Prezydenta Miasta Lublin.

Dana osoba, organizacja lub instytucja może zostać nagrodzona medalem jednokrotnie.

Medal 700-lecia Miasta Lublin