Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania
telefon: 81 466 2020
adres: plac Króla Władysława Łokietka 1 p. 7, 20-109 Lublin
Mariusz Banach – urodził się w 1969 roku w Lublinie. Jest magistrem teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na tej uczelni uzyskał doktorat z socjologii. Od 1992 roku nauczyciel katecheta, w latach 1997 – 2006 był felietonistą Radia Plus Lublin i Radia”eR”. Od 2004 do 2006 roku wykładowca w katedrze socjologii KUL. Założyciel i redaktor naczelny miesięcznika parafii Św. Jadwigi w Lublinie "Wspólne Drogi". Od 2006 do 2018 roku pełnił funkcję Radnego Rady Miasta Lublin; w 2010 roku został powołany na Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin. Członek rady społecznej Ośrodka Leczenia Uzależnień. Za działalność edukacyjną został nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest autorem licznych publikacji naukowych i publicystycznych, w tym współautorem kilku podręczników do katechezy. Jest żonaty, jego hobby to wędkarstwo.
Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania kieruje Departamentem Oświaty i Wychowania.
Prowadzi w imieniu Prezydenta sprawy w zakresie oświaty i wychowania.
Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania sprawuje nadzór nad:
Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju
telefon: 81 466 2010
adres: plac Króla Władysława Łokietka 1 p. 11, 20-109 Lublin
Artur Szymczyk – urodził się w 1969 roku w Poniatowej. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej, a także studiów podyplomowych w zakresie: Rachunkowości Zarządczej i Kontrolingu, Prawa Podatkowego, Audytu Energetycznego. Do stycznia 2013 roku pracował w Lubelskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. W tym okresie zajmował różne stanowiska, od pracownika sezonowego poprzez inspektora, kierownika do stanowiska głównego księgowego. W latach 1998 do 2002 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej LPEC Sp. z o.o. W lutym 2013 został powołany na Członka Zarządu MPWiK Sp. z o.o. gdzie jednocześnie zajmował stanowisko głównego księgowego. W latach 2001-2005 pełnił funkcję sekretarza Rady Osiedla Konstantynów oraz wiceprzewodniczącego Zarządu Osiedla.
Odbył szereg szkoleń i kursów z zakresu prawa energetycznego, podatkowego, bilansowego, prawa zamówień publicznych. Posiada uprawnienia m.in. do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Jest żonaty i ma dwie córki.
Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Rozwoju kieruje Departamentem Inwestycji i Rozwoju.
Prowadzi w imieniu Prezydenta sprawy w zakresie:
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych
e-mail:
telefon: 81 466 2020
adres: plac Króla Władysława Łokietka 1 p. 7, 20-109 Lublin
Monika Lipińska pełni funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych od 2011 r. (trzecią kadencję prezydentury Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka).
Urodziła się w 1972 r. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa z przygotowaniem pedagogicznym, ukończyła także studia podyplomowe z organizacji pomocy społecznej na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, uzyskując tytuł specjalisty organizatora pomocy społecznej.
Od 1993 r. nieprzerwanie zawodowo jest związana z administracją publiczną. Pracowała w samorządzie gminnym, wojewódzkim oraz 11 lat w administracji rządowej.
Dodatkowo w latach 1999 – 2004 była orzecznikiem w Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie. Prowadziła także zajęcia dydaktyczne na specjalizacji praca socjalna I i II stopnia w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie. Od 2006 r. do 2008 r. dodatkowo pełniła funkcję Pełnomocnika Wojewody Lubelskiego do Spraw Kobiet i Rodziny. Pełniła także funkcję ławnika Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie. Była także członkiem powołanego w 2013 r. przez Prezydenta RP zespołu ds. opracowania ogólnopolskiej „Karty Dużej Rodziny”. Od początku pracy swoje doświadczenie zawodowe i zainteresowania związała z szeroko rozumianą polityką społeczną. Od wielu lat inicjuje i koordynuje wiele akcji społecznych, zdrowotnych, projektów i kampanii na rzecz poprawy sytuacji mieszkańców Lublina i wprowadzania rozwiązań w zakresie budowania sieci wsparcia społecznego dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w tym osób niepełnosprawnych, starszych, bezrobotnych, bezdomnych, rodzin z trudnościami wychowawczymi itp. Wdraża i prowadzi również różnorodne lokalne programy polityki zdrowotnej oraz projekty służące poprawie zdrowia mieszkańców. Zainicjowała przyjęcie Programu Zdrowie dla Lublina, w ramach którego są prowadzone działania w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki i edukacji prozdrowotnej.
Jest propagatorką partycypacji i aktywnego udziału mieszkańców oraz organizacji pozarządowych w polityce społecznej - jest inicjatorką utworzonego w 2012 r. Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej.
Jest także pomysłodawczynią i przewodniczącą powstałego w 2013 r. Forum Kobiet Lublina. Reprezentuje Miasto Lublin w pracach komisji ds. społecznych Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Od 2019 r. Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej Związku Miast Polskich.
Laureatka licznych nagród, wyróżnień m.in.: Odznaki Honorowej Primus in Agendo przyznawanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej za szczególne zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej oraz wartościowe inicjatywy i innowacyjne projekty w tym zakresie; za swoją działalność w zakresie polityki społecznej uhonorowana przez Prezydenta RP Brązowym oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Wyróżniona złotą odznaką Honorową Związku Emerytów i Rencistów oraz odznaką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przyjaciel Dziecka”. Aktywna w działalności charytatywnej. Od wielu lat członkini Społecznego Komitetu Organizacyjnego Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych kieruje Departamentem Spraw Społecznych.
Prowadzi w imieniu Prezydenta sprawy Miasta w zakresie:
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych nadzoruje działalność jednostek organizacyjnych Miasta:
oraz nadzoruje działalność jednostek organizacyjnych Miasta przy pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie:
Sprawuje ponadto nadzór, wynikający z odrębnych przepisów, w stosunku do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji
e-mail:
telefon: 81 466 2010
adres: plac Króla Władysława Łokietka 1 p. 11, 20-109 Lublin
Beata Stepaniuk-Kuśmierzak urodziła się w 1988 roku w Lublinie. Ukończyła Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II., obecnie w trakcie pracy nad doktoratem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych, w sektorze prywatnym oraz jako wykładowca.
Radna VI i VII kadencji Rady Miasta Lublin, w Radzie Miasta Lublin, przewodniczyła Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku. Zaangażowana w działalność samorządową, prowadziła lekcje obywatelskie zapoznając dzieci i młodzież z pracą Radnych i Prezydenta. Uczestniczy w akacjach charytatywnych oraz wspiera przedsięwzięcia społeczne. Mężatka, jedno dziecko – syn.
Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji kieruje Departamentem Kultury, Sportu i Partycypacji
Prowadzi w imieniu Prezydenta sprawy Miasta w zakresie:
Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji nadzoruje działalność jednostek organizacyjnych Miasta: