W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konwent Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Lublin na temat siatki połączeń

Konwent Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Lublin na temat siatki połączeń
29.10.202109:12

Miasto Lublin rozpoczęło dyskusję publiczną na temat obsługi komunikacyjnej Lublina, po oddaniu do użytkowania Dworca Metropolitalnego. Ten nowoczesny obiekt stanie się centralnym węzłem przesiadkowym, integrującym w jednym miejscu różne środki transportu zbiorowego. Wraz z jego uruchomieniem zmieni się układ komunikacyjny. W jednym miejscu nastąpi połączenie komunikacji miejskiej, pozamiejskiej i dalekobieżnej, co z pewnością będzie ułatwieniem dla mieszkańców miasta i pasażerów z regionu.

Ogólne założenia możliwych zmian w komunikacji miejskiej oraz przebieg całego procesu przedstawił: Pan Prezydent Krzysztof Żuk, Pan Grzegorz Malec, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Pan Tomasz Fulara, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin.

Nowy Dworzec wraz z węzłami przesiadkowymi i zespołami przystanków ma sprawić, by do miasta wjeżdżało mniej samochodów, a kierowcy wybierali ekologiczną komunikację miejską. Dlatego dobrze zaprojektowany, dostosowany do potrzeb przyszłych użytkowników układ połączeń komunikacji miejskiej ma kluczowe znaczenie. Rozpoczął się już pierwszy etap prac, który zakłada rozpoznanie oraz diagnozę potrzeb i stanowi przygotowanie do właściwych konsultacji społecznych. Dyskusja ma dotyczyć zarówno funkcjonowania komunikacji miejskiej w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, jak i całego układu transportu zbiorowego w mieście.

Przedstawicieli Rad Dzielnic zaproszono do przedkładania opinii i do przeprowadzenia otwartej dyskusji. Kolejnym krokiem będzie analiza zmian w zakresie transportu zbiorowego w kontekście obsługi terenu poszczególnych dzielnic.