W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W piątek (8 lutego) mija termin zgłaszania kandydatów do Rad Dzielnic

W piątek (8 lutego) mija termin zgłaszania kandydatów do Rad Dzielnic
08.02.201908:06

Miejska Komisja Wyborcza przypomina, że w dniu dzisiejszym, tj. 8 lutego (piątek) mija termin zgłaszania kandydatów do Rad Dzielnic. Miejska Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych kandydowaniem do Rady Dzielnicy oraz osoby zgłaszające kandydatów do swojej siedziby, która mieści się w Ratuszu przy placu Króla Władysława Łokietka 1 - w sali nr 3 na parterze budynku, w godzinach jej dyżurowania tj. od godz. 15:00  do godz. 20:00.

Miejska Komisja Wyborcza przypomina jednocześnie, że zgodnie z § 41 ust. 1 statutów Dzielnic zgłoszenie kandydata do Rady musi być podpisane przez co najmniej 25 wyborców z obwodu głosowania, w którym kandydat ubiega się o wybór. Celem uniknięcia wad w zgłoszeniu Miejska Komisja Wyborcza sugeruje zebranie większej liczby podpisów niż minimalnie wymagane 25. Wzór wykazu osób popierających kandydata do pobrania tutaj.

Zgodnie z uchwałą nr 5/2019 Miejskiej Komisji Wyborczej z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie sposobu weryfikacji stałego zamieszkiwania kandydatów do Rad Dzielnic w wyborach zarządzonych na dzień 10 marca 2019 r. - weryfikacja stałego zamieszkiwania kandydatów do Rad Dzielnic w wyborach, zarządzonych na dzień 10 marca 2019 r., następuje w oparciu o dane wynikające ze stałego rejestru wyborców prowadzonego przez Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lublin.

Pliki do pobrania