W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wybory 2009

Rada Miasta Lublin na sesji w dniu 18 czerwca 2009 r. podjęła uchwałę nr 759/XXXIII/2009 o zarządzeniu wyborów do rad dzielnic: Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Północne, Konstantynów, Rury oraz Śródmieście. 
Ponowne wybory do 6 ww. rad odbyły się 18 października 2009 r. Do dzielnicowych urn  poszło  4 tysiące lublinian. Ogólna frekwencja wyborcza osiągnęła 3,58%. Największy udział w wyborach odnotowano w dzielnicy  Rury - 5,56%.

W pozostałych dzielnicach zarejestrowano następujące wyniki:

Czechów Południowy - 2,02%
Czechów Północny - 3,38 %
Czuby Północne - 3,6%
Konstantynów - 3,7%
Śródmieście - 3,16%

W związku z zarejestrowaniem równej liczby kandydatów z liczbą mandatów w Radzie Dzielnicy Czechów Północny w obwodzie nr 2 oraz w Radzie Dzielnicy Rury w obwodzie nr 3 głosowanie nie odbyło się. Do Rady wybrani zostali zgłoszeni kandydaci.

W trzech dzielnicach kilku kandydatów otrzymało równą liczbę głosów upoważniających do przyznania im ostatniego mandatu w Radzie.

W związku z zaistniałą sytuacją Miejska Komisja Wyborcza przeprowadziła 20 października losowanie, które zadecydowało o pierwszeństwie wyboru kandydata do Rady w Dzielnicach: Czuby Północne, Śródmieście i Konstantynów.