W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wybory 2015

Rada Miasta Lublin uchwałą Nr 20/II/2014 z dnia 23 grudnia 2014 r. zarządziła wybory do Rad Dzielnic: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce.

Dnia 15 marca 2015 r. przeprowadzono wybory w 27 Dzielnicach. W 6 obwodach głosowania wyborów nie przeprowadzono, ponieważ liczba zarejestrowanych kandydatów była równa liczbie mandatów w danym obwodzie głosowania. Sytuacja taka miała miejsce w obwodzie nr 1 w Dzielnicy Czechów Południowy, w obwodzie nr 1 i 3 w Dzielnicy Czechów Północny, w obwodzie nr 1 w Dzielnicy Czuby Południowe, w obwodzie nr 3 w Dzielnicy Śródmieście oraz w obwodzie nr 1 w Dzielnicy Wrotków.

Średnia frekwencja wyborcza wyniosła 7,49 %.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników wyborów znajdują się w protokołach wyborów do poszczególnych Rad Dzielnic.