W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 2. Lubelski Duathlon

05.02.2019

Uczestnicy 2. Lubelskiego Duathlonu będą rywalizować 28 kwietnia o godz.9.00. Zawody rozpoczyna bieg na dystansie 5 km, po czym zawodnicy przesiadają się na rowery i pokonują 20 km, a zmagania kończy ponownie bieg, tym razem długości 2,5 km. Zawody odbywają się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi - jak na miasto - przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne. Poza wyścigiem dla dorosłych odbędzie się ponownie rywalizacja najmłodszych duathlonistów. Trasa będzie składała się z dwóch etapów: bieg i jazda na rowerze. Dystans zostanie dostosowany do wieku uczestników. Szczegóły dotyczące zawodów oraz zapisy pojawią się już wkrótce.

Pierwsza edycja Lubelskiego Duathlonu odbyła się 23 września 2018 roku podczas otwarcia nowego parku przy ul. Zawilcowej. Na starcie stanęli m. in. przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej, lubelskiego środowiska naukowego, zawodnicy znanych grup kolarskich i triathlonowych oraz amatorzy z Lublina i regionu.