W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

29. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" - utrudnienia w ruchu

29. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" - utrudnienia w ruchu
03.06.2022

Odliczamy godziny do startu. Zapisy do wszystkich kategorii biegowych prowadzone są drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu datasport.pl potrwają do 2 czerwca br.
Rywalizacje w tegorocznej edycji biegu rozpoczną rodzice i nauczyciele w 1. Lubelskim Biegu Rodziców i Nauczycieli. Wystartują z ul. Królewskiej, by zameldować się na mecie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Po nich dystans 2,3 km pokona młodzież ze szkół średnich oraz podstawowych i oczywiście studenci. W tym samym czasie ze startu w Świdniku rywalizację rozpoczną także półmaratończycy, którzy z młodzieżą spotkają się na mecie, na lubelskim stadionie.
Nie zabraknie także emocji, które zawsze towarzyszą biegom najmłodszych zawodników. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych będą tradycyjnie rywalizować na płycie stadionu, na dystansach od 150 do 300m.

Zawodnicy we wszystkich kategoriach biegowych otrzymają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończonej rywalizacji każdy otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę, a także słodki upominek. Dodatkowo, po zakończeniu biegu, wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną cenne nagrody. Szczegółowe informacje na stronie NSZZ "Solidarność".

UTRUDNIENIA W RUCHU I ZMIANY TRAS KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

  • 4 czerwca 2022 r.

9. PKO Półmaraton Solidarności to także czasowe utrudnienia w ruchu w Świdniku, Lublinie i trasach dojazdowych (serwisowych S-17) do tych miast. Zachęcamy użytkowników dróg do zmiany trasy lub wyjazdu w innych godzinach.

Całkowite zamknięcie dla ruchu pojazdów na trasie biegu w Świdniku i Lublinie:

ŚWIDNIK

  • od godz. 8:50 w Świdniku: Strażacka, Szkolna , Lotników Polskich, Niepodległości, Kosynierów, Gen Maczka, Armii Krajowej, Kusocińskiego, Klonowa, Wyszyńskiego, Piasecka (droga serwisowa) dojazd do węzła S-17 na wysokości Lotników Polskich i ul. Chmielnej. Utrudnienia potrwają do godz. 9:45.
  • węzeł Świdnik S-17 Lotników Polskich – ulica Chmielna, droga serwisowa S-17 ul. Piasecka
  • w kierunku Lublina - Kalinówka. Utrudnienia potrwają w godz. 9:00 – 10:30.

LUBLIN

  • w godz. od 9:00 do godz. 12:00 zamknięte będą dla ruchu ulice Piasecka droga serwisowa S-17, Kalinówka, J. Franczaka „Lalka”, Dr. M. Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie. Otwarcie dróg nastąpi niezwłocznie po zakończeniu biegu.

LUBLIN 

  • od godz. 7:00 do godz. 9:00 zamknięte będą ul. Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie.

LUBLIN

  • dojazd do cmentarza na Majdanku tylko z kierunku ronda Dekutowskiego. Komunikacja miejska kursuje w jednym kierunku od ronda Lubelskiego Lipca 80” do dzielnicy Felin. Trasy powrotne objazdami.
  • dojazd do parkingów Aqua Lublin – MOSiR jednym wjazdem tylko z kierunku Plac Bychawski – Piłsudskiego. Wyjazd z parkingu jednym wyjazdem najbliższym ronda Lubelskiego Lipca 80 z nakazem ruchu w lewo/prawo. 
  • Wznowienie ruchu pojazdów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu biegu.

Prosimy mieszkańców Lublina i Świdnika o wyrozumiałość i włączenie się w kibicowanie na trasach 29. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”.