W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

79. Tour de Pologne – zmiany w organizacji ruchu – AKTUALIZACJA – dodatkowe zmiany

79. Tour de Pologne – zmiany w organizacji ruchu – AKTUALIZACJA – dodatkowe zmiany
29.07.2022

Aktualizacja z dnia 29 lipca:

Wprowadzono dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. To odpowiedź na zmieniającą się dynamicznie sytuację w mieście, po zamknięciu już części ulic.

Organizacja ruchu opisana poniżej jest nadal obowiązująca. Ponadto wprowadzono:

 • zakaz parkowania pojazdów po obu stronach ul. Staszica, w celu usprawnienia dojazdu służb ratowniczych do szpitala,
 • przesunięcie godziny zamknięcia ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego - zamknięcie nastąpi dzisiaj (29 lipca) od godz. 22.00 i będzie obowiązywało do zakończenia głównego wyścigu, tj. około godz. 17.00 (sobota, 30 lipca).

Jednocześnie prosimy osoby, które planują podróż po mieście, o zapoznanie się z obowiązującą organizacją ruchu i funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Szczegóły są dostępne na stronie lublin.eu. Kierowców zaś prosimy, aby stosowali się do obowiązujących znaków oraz w miarę możliwości o pozostawianie samochodów poza centrum miasta.

 

Informacja z dnia 25 lipca:

W najbliższą sobotę (30 lipca) na ulicach Lublina odbędzie się finał odcinka 79. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Drugim wydarzeniem sportowym tego dnia będzie także Tour de Pologne Junior. Tym samym, w mieście wystąpią utrudnienia w ruchu.

Tour de Pologne

Trasa wyścigu na terenie miasta obejmuje: ul. Nałęczowską, al. Kraśnicką, Al. Racławickie, ul. Poniatowskiego, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście i Plac Litewski. Całą trasę wyścigu zabezpieczy Policja, natomiast ostatni kilometr odbędzie się przy całkowitym zamknięciu ulic: Dolnej 3 Maja, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście. Wyłączenie z ruchu tych ulic nastąpi od piątku (29 lipca) od godziny 8.00 do soboty (30 lipca) do godz. 22.00.

Pozostałe zmiany w organizacji ruchu obowiązujące od 29 lipca (piątek) od godz. 8.00 do 30 lipca (sobota) do godz. 22.00:

 • zamknięcie prawoskrętu i lewoskrętu z al. Solidarności w ul. Dolną 3 Maja; ul. Radziwiłłowskiej od ul. Niecałej; ul. Żołnierzy Niepodległej od ul. Ogrodowej;
 • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Ogrodowej;
 • zamknięcie ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Peowiaków; ul. Chopina od ul. Hipotecznej oraz ul. Ewangelickiej od ul. Jasnej;
 • utrzymanie nakazu skrętu w prawo z Al. Racławickich w ul. Lipową na skrzyżowaniu Al. Racławickie – ul. Lipowa – ul. Krakowskie Przedmieście. 

Ponadto, przed wjazdem peletonu do Lublina, w sobotę (30 lipca) od godziny 15.30, nastąpi zamknięcie al. Solidarności, na odcinku od wiaduktu Poniatowskiego do ul. Dolna 3 Maja. Pojazdy zostaną skierowane łącznicą na ul. Smorawińskiego. W tym czasie zostanie utrzymane zamknięcie ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego.

Służby mundurowe zabezpieczą ruch w obrębie ronda Kuklińskiego, zjazdu z ul. Poniatowskiego na al. Solidarności, skrzyżowania ul. Czechowska – ul. Lubomelska oraz na pozostałych skrzyżowaniach.

Dodatkowo, sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: ul. Radziwiłłowska – ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kołłątaja oraz ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Chopina – ul. Ewangelicka będą funkcjonować w trybie „żółty pulsujący”.

Tour De Pologne Junior
Wydarzenie odbędzie się w godz. 11.00-14.30. Trasa wyścigu na terenie miasta obejmuje: ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Akademicką, ul. Radziszewskiego, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki, ul. Długosza, ul. Leszczyńskiego, ul. Czechowską oraz ul. 3 Maja. Wszystkie znajdujące się na trasie odcinki zostaną zamknięte dla ruchu.

Ponadto, zmiany w ruchu obejmują również:

 • zamknięcie ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego;
 • zamknięcie ul. Okopowej od ul. Chopina;
 • ustawienie zapór na skrzyżowaniu ul. Okopowa – ul. Lipowa, tak aby umożliwić przejazd z ul. Lipowej w ul. Okopową;
 • zamknięcie bocznych wlotów ul. Marii Curie-Skłodowskiej: ul. Grottgera i Uniwersyteckiej;
 • zamknięcie ul. Akademickiej od ul. Obrońców Pokoju;
 • zamknięcie ul. Sowińskiego od ul. Głębokiej oraz bocznych wlotów ul. Sowińskiego: ul. Langiewicza i Weteranów;
 • skierowanie ruchu z Al. Racławickich od strony ronda Honorowych Krwiodawców w kierunku ul. Głowackiego;
 • zamknięcie wzdłuż ul. Czechowskiej wjazdów na parkingi oraz stację paliw;
 • zamknięcie ul. Ogrodowej od strony ul. Czechowskiej – wjazd zapewniony w obu kierunkach od ul. Żołnierzy Niepodległej
 • nie będzie możliwy wjazd na parking pod pl. Teatralnym zarówno od strony ul. Grottgera, jak i ul. Radziszewskiego.

Ponadto, służby mundurowe zabezpieczą skrzyżowania:  Al. Racławickie – ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego – ul. Popiełuszki, ul. Lubomelska – ul. Czechowska oraz ul. Chmielna – ul. 3 Maja. Dodatkowo, sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Radziwiłłowska – ul. 3 Maja oraz ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kołłątaja będą pracować w trybie „żółty pulsujący”. 

W dniach 29-30 lipca, na zamkniętych odcinkach ulic, w miejscach postojowych będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

W czasie trwania głównego wyścigu oraz TdP Junior, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie skieruje komunikację zbiorową na trasy alternatywne. Szczegóły dotyczące kursowania komunikacji miejskiej znajdują się na stronie internetowej ZTM w Lublinie.

WYDARZENIA POLECANE