Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Brązowi medaliści z wizytą w Ratuszu

10.08.2017

Brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w rzucie młotem i brązowy medalista Mistrzostw Europy do lat 20 w sztafecie gościli dziś w lubelskim Ratuszu, gdzie spotkali się z Prezydentem Krzysztofem Żukiem oraz z władzami uczelni i AZS UMCS.

Prezydent Krzysztof Żuk spotkał się w dniu dzisiejszym z Malwiną Kopron, studentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, reprezentantką Polski i zawodniczką KU AZS UMCS Lublin, która zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem kobiet na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie.

Podczas spotkania Prezydent przekazał lekkoatletce wyrazy uznania i list gratulacyjny. Spotkanie było też okazją do chwili rozmów na temat nadchodzących startów i rozwoju sportowej kariery zawodniczki. Prezydent wyraził nadzieję, że wkrótce na nowym stadionie w Lublinie zobaczymy świetne zawody lekkoatletyczne z naszymi zawodnikami w roli głównej.

Medale w rzucie młotem były pierwszymi dla reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Londynie i pierwszym w historii podwójnym podium w kobiecym rzucie młotem dla Polski na imprezie o randze mistrzostw świata.

Malwina Kopron jest zawodniczką objętą programami „Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego” w Lublinie oraz „Mistrz” finansowanymi ze środków Gminy Lublin. Trenuje pod okiem swojego dziadka Witolda Kopron.

Podczas spotkania gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie oraz promowanie Lublina na krajowych arenach sportowych otrzymał też inny lekkoatleta reprezentujący Klub Uczelniany AZS UMCS - Maciej Hołub, zdobywca brązowego medalu w biegu sztafetowym na dystansie 4 x 400m podczas Mistrzostw Europy do lat 20, które odbyły się we włoskim Grosseto w lipcu br.

  • Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego (ACSS) - funkcjonuje od roku 2005 na terenie dziesięciu uczelni w kraju, których działalność koordynują wojewódzkie kluby AZS. Celem działalności ACSS jest wspieranie szkolenia zawodników uzdolnionych sportowo przygotowujących się do mistrzowskich imprez międzynarodowych w tym uniwersjad oraz akademickich mistrzostw świata, a w dalszej perspektywie czasowej igrzysk olimpijskich. Więcej informacji: ACSS w Lublinie.
  • Program „Mistrz” - realizacja szkolenia sportowego w kategoriach wiekowych seniorów w dyscyplinach objętych programem Igrzysk Olimpijskich.

94 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Lublin 2018

Lato w mieście 2018

WYDARZENIA POLECANE