Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Brązowy medal Mistrzostw Świata dla Malwiny Kopron!

07.08.2017

Polski dzień w Londynie! Podczas finału rzutu młotem Anita Włodarczyk zdobyła złoty, a Malwina Kopron brązowy medal Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. W dzisiejszym finale konkursu zawodniczka KU AZS UMCS Lublin posłała młot na odległość 74.76m! To pierwsze w historii podwójne podium w kobiecym rzucie młotem dla Polski na imprezie o randze mistrzostw świata. Gratulacje!

Na trybunach w rejonie rzutni do młotu nie zabrakło zagrzewających do boju polskie zawodniczki – jeszcze przed konkursem gdy na stadionie panowała cisza związana ze startem kolejnego biegu eliminacyjnego na 200 metrów w położonej w innej części stadionu strefie dla mediów doskonale było słychać skandujących „Anita Włodarczyk, Anita Włodarczyk” oraz „rekord świata, rekord świata”. Sam konkurs nie był taki jaki miał być. Pełno było nerwów, a kolejne rzuty przyprawiały o mocniejsze bicie serca. Wszystko zaczęło się od 70.45 Anity Włodarczyk i rzutu w siatkę Joanna Fiodorow. To z pewnością nie był wymarzony przez polskich kibiców początek finału. Nerwy ukoiła natomiast Malwina Kopron, która uzyskała 74.76 i po pierwszej kolejce była liderką walki o medale mistrzostw świata. Na szczęście kolejna seria przyniosła poprawę humorów u Fiodorow, która wysunęła się na trzecie miejsce z wynikiem 73.02. W drugiej kolejce Włodarczyk rzuciła w okolice 75 metrów, ale wypadła z koła. Tymczasem zawsze dobrze spisująca się na dużych imprezach Chinka Zheng Wang odebrała prowadzenie Kopron po rzucie na 75.94. Nerwy trwały dalej – w trzeciej próbie Anita uzyskała jedynie 71.94 i do drugiej części konkursu przystępowała z szóstym rezultatem. Wyższej sklasyfikowane były wtedy piąta Fiodorow i druga Kopron. Wszystko zmieniło się w czwartej kolejce – Anita Włodarczyk rzuciła 77.39, wyszła na prowadzenie i jednocześnie zagwarantowała sobie złoty medal, a Kopron spychając na brązową pozycję. Potem było jeszcze lepiej bo Polka posyłała młot na 77.90 i zwycięstwem dodatkowo sprawiła sobie prezent z okazji jutrzejszych urodzin.

Anita Włodarczyk wywalczyła trzeci (a w zasadzie czwarty licząc Moskwę) złoty medal mistrzostw świata. Dla Kopron, przed laty medalistki mistrzostw świata U18, to pierwszy tak wielki sukces na arenie międzynarodowej.

Wszystko się zgrało, ale zgasłam po pierwszym rzucie. Zmieniłam rękawice. Byłam przygotowana na dalsze rzucanie, na treningu rzucałam po 76 metrów. No, ale zaraz...dobrze...jest dobrze. Trzecie miejsce! Super! – cieszyła się Malwina Kopron, która po ostatnim rzucie w konkursie wyszła z koła zapłakana z radości.

Szósta w konkursie była ostatecznie Joanna Fiodorow (73.02).

źródło: pzla.pl

 

94 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Lublin 2018

Lato w mieście 2018

WYDARZENIA POLECANE