Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF CITY TRAIL już w sobotę

10.10.2017

6 miesięcy, 6 biegów, wszystkie na tej samej, 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim. Tak w skrócie można opisać cykl zawodów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Pierwszy bieg już w najbliższą sobotę, 14 października. Cykl potrwa do 17 marca. Zapisy trwają na stronie citytrail.pl.

Formuła imprez jest bardzo prosta: należy przyjść na zawody, odebrać numer startowy i chip do pomiaru czasu, rozgrzać się, pobiec, odpocząć popijając izotonik lub ciepłą herbatę i chrupiąc regeneracyjną przekąskę. Jeśli dobrze pójdzie całość nie zajmie więcej niż 2 godziny. Do tego w momencie przekroczenia progu domu, na stronie cyklu są już wyniki, a niedługo potem pierwsze pamiątkowe zdjęcia. Warto dodać, że CITY TRAIL to zawody dosłownie dla każdego - organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie trasy. Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczestnicy są podzieleni na 5 kategorii wiekowych i biegają na dystansach od 300 m do 2 km.

W każdym biegu obowiązuje identyczny plan minutowy. O godz. 8:30 rusza biuro zawodów, od godz. 9:30 trwa rywalizacja najmłodszych biegaczy, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km. Wyjątkiem będzie druga impreza w sezonie – 11 listopada. Będzie to bieg okolicznościowy – pierwszy w Lublinie Bieg Niepodległości. Start dorosłych odbędzie się o 11:11. Będzie on częścią cyklu Grand Prix, ale jednocześnie będzie miał oddzielną klasyfikację – najszybsze zawodniczki i zawodnicy zostaną nagrodzeni, a wszyscy, którzy uiszczą dodatkową opłatę w wysokości 10 zł otrzymają pamiątkowy medal.

94 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Lublin 2018

Lato w mieście 2018

WYDARZENIA POLECANE