W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Czas na aktywność! Startują projekty sportowe BO 2020

19.02.2020

Mamy doskonałą wiadomość! Rozpoczynają się zajęcia sportowe realizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Propozycje dostosowane do różnych grup wiekowych: od piłki nożnej w przedszkolach, przez Latino mama, aż po gimnastykę dla seniora.

Można już zapisywać się na zajęcia w ramach Aktywnego Lublina.W ramach projektu można uczestniczyć w następujących treningach: aqua aerobic, fitness, gimnastyka dla seniora, Latino Mama, Fight Lady, stretching i rolowanie, piłka nożna w przedszkolu, szachy, szermierka, trening biegowe, trening funkcjonalny, zumba.

Do uczniów i studentów skierowane są projekty: Aktywne Pokolenie. Treningi cardio będą odbywać się w obiekcie sportowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i są przeznaczone dla uczniów i studentów między 15-26 rokiem życia. Zajęcia ze wspinaczki sportowej są organizowane dla uczniów między 10-14 rokiem życia i prowadzić je będzie Centrum Wspinaczkowe Kotłownia. Na te zajęcia można zapisywać się na stronie projektu.

Natomiast ergometr wioślarski został zaplanowany w czasie zajęć lekcyjnych m.in. w szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w takiej formie dodatkowych zajęć. Zgłoszenia szkół prosimy wysyłać na adres - po ustaleniu wspólnego dogodnego terminu, obsługa zajęć wraz z ergometrami uda się do Państwa. Zajęcia są nieodpłatne, mogą w nich uczestniczyć uczniowie między 10-19 rokiem życia, mieszkający w Lublinie.

Kolejna propozycja to ciekawe zajęcia w ramach projektu: Aktywni Młodzi (boks, fitness, kick-boxing, koszykówka, piłka siatkowa, pływanie, squash, siłownia, strzelectwo sportowe, szermierka, taniec, tenis, unihokej, wspinaczka sportowa). Szczegółowe informacje i zapisy na stronie projektu.

Młodzi piłkarze (4-12 lat) mogą trenować podczas zajęć realizowanych w ramach projektu Czechów - aktywnie i zdrowo.

Amatorskie Ligi Lublina to rozgrywki futsalu, piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz organizacja kursów sędziowskich. Koordynatorzy zapraszają również na turnieje, już 29 lutego odbędzie się III Turniej Amatorskiej Ligi Szachowej. Więcej informacji i zapisy na stronie.

Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie pod banerem Budżet Obywatelski Projekty Sportowe 2020.