Cztery medale młodych lekkoatletów

10.07.2017

W dniach 7-9 lipca w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20.  Znakomicie spisali się zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy z dorobkiem czterech medali zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej oraz trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej gromadząc 116 punktów. Drugi dzień zawodów ropozczynał chód sportowy na 10 km. Wśród mężczyzn mogliśmy oglądać Michała Wiatera (KS Agros Zamość), który zdobył brązowy medal z czasem 48:57.28.

W rozgrywanym konkursie rzutu młotem trzecie miejsce zajęła Aleksandra Osiak (AZS UMCS Lublin), która rzutem z drugiej kolejki na odległość 53.58 m. zapewniła sobie miejsce na podium. Do drugiego miejsca zabrakło niewiele, druga zawodniczka w ostatniej swojej próbie posłała młot na odległość 53.95 m. Piąta była Emilia Sołoducha. Zawodniczka Agrosu Zamość zakończyła konkurs z wynikiem 52.68 m.

W finale biegu na 800 metrów startowało dwóch zawodników AZS UMCS Lublin - Michał Kitliński i Kamil Oleszek. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce ze znakomitym czasem 1:51.35, jest to nowy rekord życiowy Michała. Kamil Oleszek ostatecznie był 7 z czasem 1:55.74.

W ostatnim dniu zawodów mogliśmy podziwiać fenomenalny bieg Michała Sierockiego (AZS UMCS Lublin). Podopoieczny Piotra Kitlińskiego choć nie był faworytem to wywalczył tytuł Mistrza Polski w biegu na 110 m ppł. Zawodnik z Lublina zwyciężył poprawiając czasem 13,83 s. swój rekord życiowy. Wynik ten jest lepszy od wskaźnika PZLA na Mistrzostwa Europy u20, które odbędą się we włoskim Grosetto w dniach 20-23 lipca. Michał Sierocki przesunął się na drugą pozycję w tabelach europejskich.

Najlepszym męskim zespołem sztafetowym 4x400 metrów okazał się AZS UMCS Lublin. Złote medale wywalczyli: Karol Kania, Michał Kitliński, Kamil Oleszek oraz Maciej Hołub. Czas chłopaków - 3:17.20. W ubiegłym roku ten sam skład zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w Suwałkach.

źródło: lozla.pl