W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jak walczyć z dopingiem w sporcie?

Jak walczyć z dopingiem w sporcie?
06.03.2020

Polska Agencja Antydopingowa, utworzona w dniu 1 lipca 2017 roku, realizuje program informacyjno-edukacyjny w zakresie poszerzania wiedzy dotyczącej zjawiska dopingu w sporcie. Priorytetem organizacji jest zapewnienie uczciwej rywalizacji sportowej, wolnej od dopingu farmakologicznego oraz technologicznego.

O zasadach i przebiegu kontroli, liście substancji i metod zabronionych w sporcie oraz konieczności zachowania szczególnej w przypadku sportowców rozwagi w stosowaniu leków i suplementów opowiadał w piątek, 6 marca w Lublinie, dr Michał Rynkowski  - dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej. W spotkaniu wzięli udział zawodnicy, trenerzy, przedstawiciele klubów i związków sportowych. Szczególną publiczność stanowiła młodzież z XXX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Młodzi ludzie to grupa, która w szczególny sposób narażona jest na problem dopingu oraz na stosowanie suplementów diety bez wymaganej wiedzy i kontroli. Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i merytorycznej dyskusji.

Dr Michał Rynkowski - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktor nauk prawnych. Od roku 2009 zaangażowany w walkę z dopingiem w sporcie. Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej, wice-przewodniczący Grupy Monitorującej Konwencję Antydopingową Rady Europy, członek Zarządu iNADO (Instytut Narodowych Agencji Antydopingowych).
fot. POLADA