Kajakiem po brąz Mistrzostw Polski!

22.05.2019

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym odbyły się w Wolsztynie na dniach 18-19 maja 2019 roku. Wiktor Wieruszewski wywalczył podczas nich brązowy medal. Student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zakończył rywalizację na podium w konkurencji: K1 Seniorów 10 000m. LOTTO 35.  Dla zawodnika LTK Fala Lublin to drugi medal z rzędu na Długodystansowych Mistrzostwach Polski, przed rokiem również zdobył brąz na tym dystansie. Wiktor jest zawodnikiem objętym programem Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie.

Od początku wyścigu płynąłem w czołówce. Moi rywale wielokrotnie przyśpieszali z nastawieniem na ucieczkę i zgubieniem grupy, jednak byłem odpowiednio przygotowany na tego typu zagrywki. Wraz z każdym kilometrem oddaliśmy się od reszty zawodników. O medalu można było myśleć dopiero na ostatniej prostej, która mierzyła 1000m od mety. Wtedy zaczęły się nerwy, jednak umiejętności, które nabyłem przez wiele lat wystarczyły żebym zaatakował w odpowiednim momencie i zdobył medal Mistrzostw Polski - powiedział Wiktor po zawodach.

źródło: acss.lublin.pl