W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Laura Bernat zdobyła dwa medale w Limie!

Laura Bernat zdobyła dwa medale w Limie!
05.09.2022

Laura Bernat może uznać mistrzostwa świata juniorów w Peru za bardzo udane. Z Limy zabrała bowiem cenne pamiątki – dwa brązowe medale. Na podium stanęła w swojej koronnej konkurencji 200 metrów grzbietem, a ostatniego dnia imprezy dołożyła krążek w sztafecie.

Pływaczka KU AZS UMCS Lublin wystartowała na wszystkich dystansach w stylu grzbietowym i w każdym z nich zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Wynik na miarę medalu osiągnęła na tym, na którym czuje się najlepiej, czyli 200 metrów. Już w eliminacjach pokazała, że stać ją na wiele, bo w nich uzyskała czwarty wynik (2:13.29). Finałowa walka okazała się bardzo zacięta, ale Bernat znalazła się w gronie medalistek. Z rezultatem 2:11.09 sięgnęła po brąz, a o tym przesądziło naprawdę niewiele, bo czwarta rywalka była wolniejsza o zaledwie jedną setną sekundy.

Lubelska olimpijka z Tokio do finału dotarła także na dystansie 50 metrów grzbietem. W eliminacjach uzyskała trzeci najlepszy rezultat (29.49), a w półfinale poprawiła jeszcze swój czas (29.43) i znalazła się w finałowej ósemce. Zmagania w tej konkurencji zakończyła ostatecznie na siódmej lokacie (29.45). Jeżeli zaś chodzi o rywalizację grzbiecistek na 100 metrów, to dotarła do rundy półfinałowej, w której była dziesiąta (1:03.29).

Kolejny medal do kolekcji dołożyła w zmaganiach sztafet, a było to w konkurencji 4×100 metrów kobiet stylem zmiennym. Razem z Laurą płynęły Karolina Piechowicz, Paulina Cierpiałowska i Julia Kulik, a ich wynik 4:08.22 był na wagę brązowego medalu. Warto zaznaczyć, że ten rezultat jest także nowym rekordem Polski w kategorii 17-latek. Pływaczka AZS-u UMCS popłynęła również w eliminacjach sztafet mieszanych 4×100 metrów zmiennym i wraz zespołem wywalczyła awans do finału (3:58.21). Biało-czerwoni sięgnęli później po złoto w tej konkurencji, ale w gronie startujących nie znalazła się już pływaczka zielono-białych.

źródło: azs.umcs.pl