W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin oficjalnie jednym z gospodarzy EURO 2017

15.01.2016

Lublin organizatorem Euro U21! Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w Warszawie przyjął listę miast, które zostaną zarekomendowane UEFA jako miasta gospodarze mistrzostw Europy do lat 21. Czempionat odbędzie się w Polsce w 2017 roku. Jednym z miast jest Lublin, a mecze odbywać się będą na Arenie Lublin, gdzie zostaną rozegrane trzy spotkania.

Polski Związek Piłki Nożnej zarekomendował UEFA siedem miast. Wszystkie spełniły serię wymagań, teraz czekają na zatwierdzenie związku.

Cieszy mnie, że kolejne tak ważne wydarzenie sportowe o międzynarodowej randze odbędzie się w naszym mieście. Lublin jest gotowy na przyjęcie uczestników Mistrzostw Europy. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Całe mistrzostwa odbędą się w trzech grupach. Jedna z grup spotka się w Gdyni i Bydgoszczy, kolejna zmierzy się na boiskach Warszawy, Lublina i Kielc, a trzecia grupa zagra w Krakowie i Tychach.

To wydarzenie, które promuje nasz kraj, naszą społeczność piłkarską – mówił Zbigniew Boniek, prezes PZPN – Wszędzie mamy odpowiednie stadiony, a goście, którzy odwiedzą Polskę zobaczą ją od morza, aż po góry.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku z udziałem 12 drużyn. Finał zostanie rozegrany na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Mimo, że Lublin został rekomendowany, to ostateczna decyzja UEFA powinna być już tylko formalnością.  Oprócz biało-czerwonych zagra 11 drużyn wyłonionych w eliminacjach.