W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Marzenie sportowca to udział w Igrzyskach!

02.03.2020

Nowa zawodniczka AZS UMCS Lublin - Małgorzata Hołub-Kowalik zaraz po sukcesie w Toruniu, gdzie podczas 64. Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski zdobyła dwa srebrne medale, odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie.

Podczas wizyty opowiedziała kiedy rozpoczęła się jej przygoda ze sportem, jak wygląda dieta zawodnika i co jest największym marzeniem sportowca. Poruszała również ważne tematy dotyczące nielegalnego dopingu wśród sportowców czy zwolnień z zajęć wychowania fizycznego. Młodzież zadawała wiele pytań, niekoniecznie związanych ze sportem. Uczniowie byli ciekawi czy lekkoatletka pije napoje energetyczne (nie!), ma zwierzątko, gdzie mieszka i czy lubi czytać książki. Mistrzyni cierpliwie udzielała odpowiedzi i zachęcała młodych ludzi do uprawiania sportu. Na koniec rozdała autografy i pamiątkowe misie.

Utytułowana lekkoatletka to brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów (16. Mistrzostwa Świata w Londynie 2017) i srebrna medalistka w sztafecie 4 × 400 metrów (17. Mistrzostwa Świata w Doha 2019). 27-letnia sprinterka na swoim koncie ma osiem medali imprez rangi mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata). Wszystkie zostały wywalczone w sztafecie 4x400 metrów. Nowa reprezentantka AZS UMSC Lublin to aktualna mistrzyni Europy (2018) oraz aktualna wicemistrzyni świata (2019) właśnie ze wspomnianej już sztafety. Jednymi z najważniejszych sukcesów indywidualnych zawodniczki są medale Uniwersjady. W 2015 roku w Gwangju wywalczyła srebro, z Tajpej (2017) wróciła ze złotym krążkiem. Sprinterka jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. W 2018 roku podczas startu w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w Lublinie, z czasem 51.18 sekundy, została mistrzynią kraju, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy w biegu na 400 metrów.