W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mateusz Luty najwyżej w Pucharze Świata

08.01.2018

Zawodnik ACSS Lublin Mateusz Luty wraz z Krzysztofem Tylkowskim zajęli 9. miejsce na Pucharze Świata w niemieckim Altenburgu. Był to najlepszy wynik w międzynarodowych zawodach! 

Oczywiście podczas ślizgów nie uchowaliśmy się od kilku błędów więc mamy co analizować i co poprawiać - relacjonowali zawodnicy na swoim profilu FB Bobsleigh Team Luty. 

Dzień później, 7 stycznia, bobslejowa czwórka - Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Miedzik i Arnold Zdebiak weszła do finału i osiągnęła 18. miejsce w Pucharze Świata w Altenburgu. Daje to częściowe wypełnienie krajowej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w PeyongChang 2018. 

Z jednej strony spełniliśmy w połowie postawione nam wymagania względem potencjalnego zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich w czwórkach. Natomiast z drugiej szereg błędów w drugim ślizgu, począwszy od nierównego i całkowicie zawalonego startu, poprzez praktycznie zerową widoczność Mateusza podczas ślizgu i sporo błędów w drugiej części toru spowodowały, że z 11. miejsca po pierwszym ślizgu znaleźliśmy się na założonym nam przez Ministerstwo Sportu i Turystyki 18. miejscu w Pucharze Świata - pisali na swoim profilu Facebook.

źródło: acss.lublin.pl