Minimalna przegrana koszykarek AZS UMCS w Łodzi

25.03.2019

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 79-81. Nie grała Brianna Kiesel, co z pewnością miało wpływ na taki wynik. Porażka w przedostatniem meczu rundy zasadniczej w zasadzie przesądziła o 8. miejscu. Co za tym idzie rywalkami akademiczek w I rundzie fazy play-off będzie CCC Polkowice.

Początek spotkania z Widzewem był zacięty. Po stronie lublinianek punktowały głównie Nikki Greene i Kateryna Rymarenko. Na półmetku pierwszej kwarty nieznacznie prowadziły jednak gospodynie (10-9). Mimo że Pszczółki zdołały wyjść na prowadzenie 18-15, to końcówka zdecydowanie należała do Widzewa. Trójka: Klaudia Perisa, Ijeoma Ajemba, Dominique Wilson sprawiła, że po inauguracyjnej odsłonie Widzew wygrywał 31-23. Kolejna kwarta zaczęła się od rzutu z dystansu Julii Adamowicz (31-26). Przeciwniczki szybko odpowiedziały (33-26). Sprawy w swoje ręce wzięła Wilson. Amerykanka była kluczową postacią swojej drużyny. Na przerwę gospodynie schodziły z lekką zaliczką (51-41).

Po zmianie stron sytuacja nieco uległa zmianie. Do głosu zaczęły dochodzić lublinianki. Świetna dyspozycja Greene i Rymarenko uzupełniona o “trójki” Adamowicz skutkowała zmniejszeniem strat do zaledwie dwóch oczek (64-62). Czwarta kwarta zapowiadała się niezwykle ciekawie. Taka też była. Na nieco ponad cztery minuty przed ostatnią syreną, dzięki trzypunktowej próbie Rymarenko to akademiczki prowadziły 74-72. Ta sama zawodniczka doprowadziła do remisu 79-79, gdy do końca zostało 29 sekund. Dwa oczka dla gospodyń zdobyła Wilson (81-79). Trener Wojciech Szawarski poprosił o czas, ale ten nie pomógł. Pszczółki nie zdołały wyrównać. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych.

Widzew Łódź – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79-81 (31-23, 20-18, 13-21, 17-17)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Nikki Greene (19), Martyna Cebulska (5), Dorota Mistygacz, Dajana Butulija (8), Kateryna Rymarenko (25), Julia Adamowicz (22), Magdalena Szajtauer, Irena Vrančić, Dominika Poleszak, Brianna Kiesel (DNP).

Źródło: AZS UMCS, fot. M. Piłat