Mistrzostwa Europy z medalami!

22.08.2022

Sofia Ennaoui zdobyła swój dziewiąty indywidualny medal w karierze na imprezie o randze mistrzostw Europy. Bieg na dystansie 1500 metrów ukończyła jako trzecia z wynikiem 4:03.59.

Dla mnie ten brąz znaczy w tym momencie tyle samo, co złoty medal. To symbol ciężkiej pracy, wiary, wielu wyrzeczeń, ogromnej woli walki i miłości do mojej ukochanej dyscypliny sportu. Jestem z siebie szalenie dumna, tak po prostu – napisała na swoim profilu Sofia Ennaoui.

Sztafeta kobiet 4×400 metrów sięgnęła po srebro, a do niej należała Małgorzata Hołub-Kowalik. Zawodniczka reprezentująca na co dzień Klub z Lublina potwierdziła dobrą dyspozycję w eliminacjach,  gdzie razem z Kingą Gacką, Justyną Święty-Ersetic oraz Natalią Kaczmarek wywalczyła miejsce premiujące do walki o podium (3:26.05). W finale Polki spisały się na medal, bo zajęły drugą lokatę z czasem 3:21.68.

Trzeci medal dla lubelskiego klubu wywalczyła Angelika Mach, który zdobyła brąz drużynowy w maratonie. Mach do mety dobiegła z wynikiem 2:35:03, co było jej najlepszym rezultatem w sezonie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom lubelskiego Klubu!