W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mistrzyni Adrianna Sułek w SP 58!

Mistrzyni Adrianna Sułek w SP 58!
29.03.2022

Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie to nie był zwyczajny wtorek. Czekało ich spotkanie z Adrianną Sułek zawodniczką AZS UMCS Lublin, halową wicemistrzynią świata, brązową medalistką Mistrzostw Świata juniorów, złotą medalistką Mistrzostw Europy U23, uczestniczką Igrzysk w Tokio. Uczniowie pytali o sportowe strony życia zawodniczki i dowiedzieli się, że treningi rozpoczynała od piłki siatkowej. Pojawiły się również osobiste pytania, na które Adrianna Sułek chętnie odpowiadała. Okazuje się, że lekkoatletka ma kota dachowca i psa, lubi słodycze i książki o miłości. Przyznała, że bardzo podoba się jej lubelskie Stare Miasto.

Utytułowana 22-latka ma w swoim dorobku między innymi brązowy medal mistrzostw świata juniorów wywalczony w siedmioboju w 2018 roku oraz złoto mistrzostw Europy do lat 23 z 2021 roku. W marcu br. podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu zdobyła złoty medal w pięcioboju. Kolejny sukces lekkoatletka odniosła podczas 18. Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie, gdzie wywalczyła srebrny medal i poprawiła 24-letni rekord Polski w pięcioboju należący do Urszuli Włodarczyk.

Spotkanie z Adrianną Sułek zorganizowane zostanie w ramach programu Sportowy Talent realizowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Lublin we współpracy z Lubelską Unią Sportu.