W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF MŚ FIFA U-20: Polska zagra z Kolumbią, Senegalem i Tahiti

25.02.2019

Dwudziesta druga edycja Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zacznie się za niecałe 90 dni. W miniony weekend doszło do dwóch ważnych wydarzeń związanych z tym turniejem.

Grzywek, polski żubr, został zaprezentowany w sobotę, 23 lutego, jako oficjalna maskotka turnieju, a następnego dnia 24 uczestniczące zespoły poznały grupowych rywali w tym najważniejszym młodzieżowym turnieju na świecie. Losowanie odbyło się w Gdynia Arena,a jednym z gości była Sekretarz Generalny FIFA, Fatma Samoura.

Przyjadę tu latem nie tylko, aby oglądać mecze, ale również, aby poznać polską kulturę - powiedziała Sekretarz Generalny. - Ten turniej to świetna okazja dla młodych piłkarzy, aby pokazać się światu. To druga, najstarsza impreza FIFA, którą obejrzało już ponad 13 milionów ludzi. Ceny na turniej Polska 2019 są bardzo przystępne, więc mamy nadzieję, że polskie stadiony się zapełnią.

Losowania przeprowadziły legendy FIFA, w tym przypadku Brazylijczyk Bebeto, który wygrał mundial do lat 20 w 1983 roku i Portugalczyk Fernando Couto.

Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 to jedno z najważniejszych wydarzeń w mojej karierze - powiedział Bebeto. - I nie chodzi tylko o same mecze, ale również atmosferę, otoczkę wokół tej imprezy. Polska ma wielkie tradycje piłkarskie i jestem przekonany, że świetnie zorganizuje ten turniej. Nie mam żadnych wątpliwości, to będzie fantastyczna impreza" - powiedział Brazylijczyk.

Z własnego doświadczenia wiem, że mundial do lat 20 to bardzo wymagająca i ekscytująca impreza - dodał Couto. - Każdy ją może wygrać. Wiele zespołów ma nadzieję, że daleko zajdzie, są w tym gronie oczywiście gospodarze. Polscy i zagraniczni kibice mogą się spodziewać spektakularnej imprezy, na której zobaczymy dużo ofensywnego, efektownego futbolu.

Wyniki losowania MŚ U-20 w Polsce:

Grupa A: Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal

Grupa B: Meksyk, Włochy Japonia, Ekwador

Grupa C: Honduras, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia

Grupa D: Katar, Nigeria, Ukraina, USA

Grupa E: Panama, Mali, Francja, Arabia Saudyjska

Grupa F: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA

Na lubelskim stadionie będzie można zobaczyć starcia: Tahiti – Senegal (23 maja godz. 18), Honduras – Nowa Zelandia (24 maja g. 18), Senegal – Kolumbia (26 maja g. 18), Honduras – Urugwaj (27 maja g. 18), Kolumbia – Tahiti (29 maja 20.30), Honduras – Norwegia (30 maja g. 18). Ponadto na Arenie Lublin 3 i 4 czerwca o 17.30 rozegrane zostaną starcia 1/8 finału, a 11 czerwca półfinał (godz. 20.30). Transmisje ze wszystkich meczów przeprowadzi Telewizja Polska.

Bilety na pierwszy w historii turniej FIFA organizowany w Polce będą dostępne od 26 lutego. Więcej informacji na temat sprzedaży biletów można znaleźć tutaj. Wszystkie mecze będą transmitowane na antenie Telewizji Polskiej.

źródło: https://pl.fifa.com/u20worldcup/