W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Nabór do Szkoły Mistrzostwa Sportowego
24.05.2022

Po wakacjach działalność rozpocznie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Motor Lublin. Placówka będzie mieścić się przy ulicy Radości 13, w budynku Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Naukę w liceum mogą rozpocząć chłopcy, którzy ukończyli osiem klas szkoły podstawowej. Oprócz programu nauczania właściwego dla liceum ogólnokształcącego, uczniowie będą mieć zapewnionych 13 dodatkowych godzin zajęć sportowych. W ramach tego przewidziany jest basen, siłownia oraz treningi piłkarskie na Arenie Lublin. Wszystko całkowicie za darmo!

Poza bogatą ofertą sportową, w stopniu rozszerzonym realizowany będzie program w zakresie biologii i geografii oraz języka angielskiego. Dodatkowymi językami będą hiszpański lub niemiecki. Kadrę dydaktyczną szkoły będą stanowić nauczyciele XXX LO i SP nr 28.

Szkoła prowadzi zapisy wyłącznie w tradycyjnej formie „papierowej”. Dokumenty rekrutacyjne można składać od 23 maja do 24 czerwca w biurze klubu Motor Lublin, mieszczącym się na Arenie Lublin, przy ulicy Stadionowej 1. Biuro mieści się na pierwszym piętrze i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00. Uczeń, który złożył już podanie o przyjęcie do innej szkoły w systemie elektronicznym, także może wziąć udział w rekrutacji.

Testy sprawnościowe będą prowadzone od 1 czerwca, a 22 lipca zostanie ogłoszona lista przyjętych do szkoły osób. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie.