W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Najlepsi młodzi lekkoatleci walczą w Lublinie!

Najlepsi młodzi lekkoatleci walczą w Lublinie!
02.07.2021

Czeka nas kolejne wspaniałe wydarzenie sportowe: 75. PZLA Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 2-4 lipca br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Sześciuset zawodników powalczy o sto dwadzieścia medali. Nie zabraknie wschodzących gwiazd królowej sportu. Zobaczymy m.in.: Kornelię Lesiewicz, Krzysztofa Róźnickiego czy Jakuba Hołuba. Wstęp wolny.

Reprezentanci dwustu klubów będą rywalizować o Mistrzostwo Polski Juniorów w czterdziestu konkurencjach. 

Najciekawiej zapowiada się drugi dzień mistrzostw. Na dystansie 400 metrów kobiet o złoty medal powalczy Kornelia Lesiewicz, brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Europy (członkini ekipy Aniołków Matusińskiego). Godzinę wcześniej na 800 metrów mężczyzn o zwycięstwo bił się będzie Krzysztof Różnicki, Mistrz Polski Seniorów z 2020 roku. Ciekawie zapowiada się bieg na 400 metrów przez płotki z udziałem Jakuba Sobura-Durma.

Z lubelskich reprezentantów zobaczymy Jakuba Hołuba, który stanie do rywalizacji w skoku wzwyż. Rok temu w Lublinie ustanowił swój rekord życiowy (2.13m). Skok wzwyż został zaplanowany ostatniego dnia mistrzostw.