W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Osiem medali po dwóch dniach rywalizacji!

Osiem medali po dwóch dniach rywalizacji!
20.12.2018

Po dobrym wtorku, środa dla pływaków AZS UMCS Lublin była jeszcze lepsza. Akademicy wywalczyli pierwsze złoto. Do niego dołożyli jeszcze trzy krążki z innego kruszcu. Bilans dania – cztery medale!

Już poranne eliminacje pokazały, że to może być udany dzień dla ekipy w biało-zielonych czepkach. Sztab szkoleniowy już rano zwracał uwagę na siłę sztafet, choć te miały płynąć na zakończenie środowych zmagań.

Kwalifikacje pewnie przebrnął Jan Świtkowski. Zawodnik z Lublina przeszedł do finału 200 metrów stylem dowolnym z pierwszego miejsca. Za sobą pozostawił Kacpra Majchrzaka. Popularny “Świtek”, który kilka dni temu wrócił z Mistrzostw Świata w Chinach zapewniał, że w walce o medale da z siebie wszystko.

Wiadomo, że jest zmęczenie po Mistrzostwach Świata. Pobyt był długi, ale już odpocząłem przez te dwa dni pobytu w Lublinie. W eliminacjach płynęło mi się całkiem dobrze. Osiągnąłem przyzwoity wynik. Trochę się czułem zaspany, ale dałem radę awansować do finału z pierwszym wynikiem. W nim na pewno dam z siebie wszystko. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

A wyszedł srebrny medal! Tym razem rewanż za poranne eliminację wziął Kacper Majchrzak. Świtkowski z czasem 1:43.53 dopłynął jako drugi. Był to pierwszy środowy krążek dla akademików!

Podobnie do swojego klubowego kolegi, również z pierwszej pozycji do finału 200 metrów dowolnym wpłynęła Daniela Georges. Podobieństw było więcej, bo Daniela także w decydującym wyścigu wywalczyła srebro. Do wygranej zabrakło jedynie 0.17 sekundy.

Na medale czekaliśmy jednak dalej. Nie startowały jeszcze sztafety 4 x 100 metrów stylem dowolnym. Pierwsza z nich – kobieca stanęła na słupkach startowych około godziny 19:00. Drużyna w składzie: Daniela Georges, Kamila Andrzejewska, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka sięgnęła po brąz! Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się między AZS-AWF Katowice i Juvenią Wrocław. Górą był zespół ze Śląska. Był to siódmy medal dla Lublina wśród seniorów. Nadal w dorobku nie było jednak złota. Na nie przyszło czekać do wyścigu sztafet męskich. Po walce do samego końca, reprezentanci AZS UMCS wyszarpali je ku uciesze lubelskiej publiczności! Oto złota ekipa: Konrad Czerniak, Jan Hołub, Kacper Klich, Jan Świtkowski.

źródło: azs.umcs.pl