Pewna wygrana LUK Politechnika Lublin z BAS Białystok

26.10.2020

Drużyna LUK Politechniki Lublin pokonała u siebie BAS Białystok 3:0. Przypominamy, że było to spotkanie rozgrywane awansem, w ramach 28. kolejki Tauron 1. Ligi mężczyzn.

Mecz w Hali MOSiR rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Po stronie gospodarzy z kapitalnej strony pokazywał się Jakub Wachnik​, który kończył wszystkie ataki. Na pierwsze kilkupunktowe prowadzenie podopieczni Macieja Kołodziejczyka wyszli przy stanie 8:5, które już sukcesywnie powiększali. Z kolejnymi akcjami wynosiło ono odpowiednio pięć i osiem punktów przewagi. Ostatecznie LUK w premierowym secie wygrał 25:16. Ostatni punkt podarował nam Kacper Wnuk, który uderzył w aut.

Drugą odsłonę tego starcia ekipa z Lublina rozpoczęła od mocnych bloków Wojciecha Sobali i Radosława Sterny oraz ataków Szymona Romacia. Do połowy seta był to w miarę wyrównany mecz, a strata BAS-u do rywali oscylowała w granicach jednego, dwóch punktów. Nie minęła chwila, a gospodarze  wrzucili szósty bieg i prowadzili 19:15, a następnie 21:17. Ostatni punkt  w drugiej partii zapisał na swoim koncie  Wachnik, który uderzył z trzeciego metra. Należy dodać, że w drugiej odsłonie na parkiecie zameldował się Paweł Rusin, dla którego był to pierwszy ligowy występ w tym sezonie.

Po dwóch wygranych setach zespół gospodarzy poszedł za ciosem i szybko wyszedł na prowadzenie w trzeciej partii 7:2. Spora w tym zasługa Grzegorza Pająka, który kapitalnie spisywał się w polu serwisowym. Team prowadzony przez Macieja Kołodziejczyka konsekwentnie grał swoje i prowadził 13:6, 17:10.  W końcówce meczu debiut w barwach LUK Politechniki Lublin zaliczył David Mehić, posyłając w pewnym momencie asa serwisowego. Ostatni punkt w sobotnim starciu zdobył ze środka Kamil Szaniawski. Statuetkę MVP zgarnął Jakub Wachnik, zdobywca 13 punktów.

LUK Politechnika Lublin – BAS Białystok 3:0 (25:16, 25:18, 25:12)

LUK: Romać (10), Pająk, Sobala (4), Sterna (7), Seliga (1), Wachnik (13), Majstorović (libero) oraz Goss (6), Durski, Szaniawski (3), Rusin (9), Mehić (1), Cabaj (libero)

BAS: Wnuk (3), Witkoś (1), Bączek (1), Abramowicz (6), Lesiuk (6), Laskowski (7), Ostaszewski (libero) oraz Tokajuk (3), Jankiewicz, Roszkowski, Kacperkiewicz, Podborączyński (libero).

Mecz niestety odbywał się bez udziału publiczności, ale najlepsze akcje w obiektywie Grzegorza Winnickiego można obejrzeć na stronie lkps.lublin.pl.

źródło: lkps.lublin.pl