W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Praca Centrum Wolontariatu Sportowego na wystawie zdjęć w Galerii Ratusz

Praca Centrum Wolontariatu Sportowego na wystawie zdjęć w Galerii Ratusz
27.10.2022

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę przedstawiającą pracę wolontariuszy Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin. Ekspozycja składa się z 20 zdjęć, które prezentują zadania, jakie czekają na działających w Centrum podczas organizowanych w naszym mieście wydarzeń sportowych.

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin od 2015 roku wspiera lubelskie kluby i organizacje sportowe w działaniach związanych ze sprawnym przygotowaniem wydarzeń sportowych w Lublinie. Mistrzostwa Europy UEFA Euro U21, mecze Motoru Lublin, MKS Lublin, Startu Lublin i LUK Lublin, Mistrzostwa Polski w pływaniu, PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski – Finał Ligi Lekkoatletycznej, Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, Test Coopera to tylko niektóre imprezy, na których obecni byli wolontariusze Centrum. Dotychczas w blisko 500 wydarzeniach wzięło udział 700 wolontariuszy. Tylko w 2022 roku wolontariusze wspierali organizację 68 wydarzeń, a swoją przygodę ze sportowym wolontariatem rozpoczęło 60 nowych osób.

Działalność Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin realizuje jedną z podstawowych idei Europejskiej Stolicy Młodzieży: Młodzież i Miasto, polegającą na współpracy i partnerstwie pomiędzy młodymi i „miastem”, na rzecz planowania i realizacji wspólnych działań.

Wystawę zdjęć można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 15 listopada, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

WYDARZENIA POLECANE