Rekordowa Karolina Kołeczek!

17.06.2019

W Chorzowie odbył się 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Z pewnością jedną z najbardziej szczęśliwych zawodniczek po zawodach była Karolina Kołeczek, która wygrała bieg na 100 metrów przez płotki. Zawodniczka AZS UMCS Lublin oprócz złota wywalczyła nowy rekord życiowy! Wynik jest przepustką na jesienne Mistrzostwa Świata w Doha oraz przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Polka poprawiła swoją dotychczasową życiówkę o 0.16 sekundy. Nowa wynosi 12.75 sekundy. To szósty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki! Za jej plecami zmagania ukończyły: mistrzyni olimpijska, była mistrzyni świata, Amerykanka ‒ Brianna McNeal (12.79 sekundy) oraz aktualna mistrzyni Polski ‒ Klaudia Siciarz (12.89 sekundy).

Bardzo się cieszę! Nie spodziewałem się aż takiego otwarcia. Czułam się dobrze po treningach. Czułam, że mogę pobiec taki wynik. Nie sądziłam jednak, że będzie to miało miejsce już w pierwszym starcie. Jestem zadowolona, że w tak silnej stawce udało mi się zachować chłodną głowę, skupić tylko na sobie. Cieszę się, że wygrałam u siebie w kraju, przed własną publicznością. ‒ powiedziała po zwycięstwie dla TVP Sport Karolina Kołeczek.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpiły także Paulina Guba oraz Malwina Kopron. Pierwsza z nich w konkursie pchnięcia kulą znalazła się na szóstym miejscu (17.96 metra). Z kolei Kopron posłała młot na odległość 70.35 metra. Była to jej jedyna udana próba w konkursie. Pozostałe spaliła.

Trójka zawodników z Lublina wystartowała w wyścigu na dystansie 400 metrów. Najlepszy z nich ‒ Maciej Hołub zajął 9. miejsce. Tuż za nim był Andrzej Jaros, a na 14. pozycji sklasyfikowany został Cezary Mirosław. W konkurencji 800 metrów zdyskwalifikowany został Michał Kitliński.