Sebastian Smoliński i Julia Pleskaczyńska najlepsi w finałowym biegu CITY TRAIL

19.03.2018

Od października, co miesiąc nad Zalewem Zemborzyckim odbywały się przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden na dystansie 5 km. W sobotę linię mety minęło 234 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 39 młodych adeptów biegania.

W sześciu leśnych imprezach wzięło udział łącznie ponad 2300 zawodników – 2010 dorosłych oraz 346 dzieci. Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach CITY TRAIL biegało średnio 383 uczestników – 335 dorosłych i 48 dzieci. Najwyższą frekwencję odnotowano w listopadzie – 495 dorosłych oraz 93 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 312 dorosłym biegaczom. Wśród nich najlepszym został Artur Kern, drugie miejsce wywalczył zwycięzca ostatniego biegu Sebastian Smoliński, a trzecie Michał Piróg. W rywalizacji kobiet triumfowała Paulina Pawłowska, drugą lokatę zajęła Julia Pleskaczyńska, a trzecią – Ilona Mandziuk.

Sobotni bieg był jednym z najcięższych w ośmioletniej historii cyklu – pokrywa śnieżna sięgała nawet 40 cm, co sprawiło, że bieganie wymagało dużego nakładu sił. Zwycięstwo odnieśli wspomniani już Sebastian Smoliński (19:47) i Julia Pleskaczyńska (24:00).

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 12 kwietnia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.