W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Srebrna medalistka z Torunia - Małgorzata Hołub Kowalik w Lublinie!

02.03.2020

Wspaniała okazja do spotkania Mistrzyni! Nowa zawodniczka AZS UMCS Lublin, mega gwiazda "królowej sportu" - Małgorzata Hołub-Kowalik przyjedzie do Lublina. Mistrzyni spotka się z sympatykami lekkiej atletyki 2 marca o godz.15.30 w Centrum Historii Sportu przy ul. Stadionowej 1.

27-letnia sprinterka na swoim koncie ma osiem medali imprez rangi mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata). Wszystkie zostały wywalczone w sztafecie 4x400 metrów. To właśnie w niej zyskała przydomek jednego z popularnych “Aniołków Matusińskiego”. Nowa reprezentantka AZS-u to aktualna mistrzyni Europy (2018) oraz aktualna wicemistrzyni świata (2019) właśnie ze wspomnianej już sztafety. 

Hołub-Kowalik ma na swoim koncie również sukcesy indywidualne. Jednymi z najważniejszych są medale Uniwersjady. W 2015 roku ‒ w Gwangju wywalczyła srebro, by dwa lata później sięgnąć już po najwyższy laur. Z Tajpej (2017) wróciła ze złotym krążkiem. Sprinterka jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski. Wartym przypomnienia jest jej start w Lublinie w 2018 roku. Z czasem 51.18 sekundy została mistrzynią kraju, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy w biegu na 400 metrów.

Wstęp na spotkanie w Cetrum Historii Sportu jest wolny.
fot. P. Skraba
fot. Marek Biczyk/pzla.pl