W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Sukces lekkoatletek z AZS UMCS w Bydgoszczy!

12.08.2019

Lubelskie zawodniczki z rewelacyjnymi wynikami w Bydgoszczy podczas Drużynowych Mistrzostw Europy!  Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka znakomicie zaprezentowali się reprezentanci klubów AZS. Polacy okazali się najlepsi w gronie 12 zespołów, pokonując Niemców aż o 27,5 punktu i Francuzów o 28,5 punktu.

Trzeciego dnia zawodów bieg na 1500 m w imponującym stylu wygrała Sofia Ennaoui. Zawodniczka AZS UMCS Lublin popisała się świetnym finiszem i na ostatniej prostej wyprzedziła rywalki. Zwycięstwo i 12 punktów do klasyfikacji dla Polski zapewnił jej czas 4:08.37.

Niezwykle zacięta była rywalizacja w finałowym biegu na 100 m przez płotki. Kilka zawodniczek niemal jednocześnie przekroczyło linię mety. Karolina Kołeczek została sklasyfikowana na trzeciej pozycji z czasem 12.88 sekundy, dopisując w ten sposób 10 oczek dla Polski. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie… 0,01 s!

Tradycyjnie wysokie lokaty Polacy zajmowali w konkurencjach rzutowych. Czwarta w rywalizacji kulomiotek była Paulina Guba z wynikiem 59.02 metra.

Z kolei Daria Zabawska zajęła 4. miejsce w konkurencji rzutu dyskiem z wynikiem 58.38 metra.

fot. Paweł Skraba
źródło: azs.umcs.pl, pasja.azs.pl