Sukcesy w Monachium
16.08.2022

Wspaniałe wieści z Monachium napłynęły w poniedziałek. Złoto Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej na czas zdobyła pochodząca z Lublina Aleksandra Mirosław, na codzień reprezentująca Klub Wspinaczkowy Kotłownia w Lublinie. Warto dodać, że podium w tej dyscyplinie zostało w całości zdominowane przez reprezentantki Polski - 2 i 3 miejsce zajęły siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie. Serdecznie gratulujemy!

W poniedziałek 15 sierpnia w Monachium rozpoczęły się zmagania najlepszych lekkoatletów Europy. Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce potrwają aż do niedzieli 21 sierpnia. Zawody są częścią Mistrzostw Europejskich Monachium 2022 - drugiej edycji multidyscyplinarnych mistrzostw Europy. W gronie reprezentantów Polski nie zabrakło również zawodników reprezentujących na codzień barwy lubelskich klubów.

W kadrze Polski na Mistrzostwa Europy znalazło się aż dziewięciu przedstawicieli AZS UMCS. Grupę lubelskich akademików reprezentują m.in. Sofia Ennaoui walcząca na dystansie 1500 metrów, Małgorzata Hołub - Kowalik biegnąca w sztafecie 4x400 metrów oraz Paulina Guba, która weźmie udział w konkursie pchnięcia kulą.