W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwają zapisy na 29. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980"

Trwają zapisy na 29. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980"
18.05.2022

Zapisy do wszystkich kategorii biegowych prowadzone są drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu datasport.pl. Zapisy potrwają do 2 czerwca br.
Rywalizacje w tegorocznej edycji biegu rozpoczną rodzice i nauczyciele w 1. Lubelskim Biegu Rodziców i Nauczycieli. Wystartują z ul. Królewskiej, by zameldować się na mecie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Po nich dystans 2,3 km pokona młodzież ze szkół średnich oraz podstawowych i oczywiście studenci. W tym samym czasie ze startu w Świdniku rywalizację rozpoczną także półmaratończycy, którzy z młodzieżą spotkają się na mecie, na lubelskim stadionie.
Nie zabraknie także emocji, które zawsze towarzyszą biegom najmłodszych zawodników. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych będą tradycyjnie rywalizować na płycie stadionu, na dystansach od 150 do 300m.

Zawodnicy we wszystkich kategoriach biegowych otrzymają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończonej rywalizacji każdy otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę, a także słodki upominek. Dodatkowo, po zakończeniu biegu, wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną cenne nagrody. Szczegółowe informacje na stronie NSZZ "Solidarność".