Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

 

 

CWSML - logo

Drukuj stronę do PDF Trwają zapisy na Zimę w mieście!

30.12.2016

Na uczestników zajęć czeka bogata oferta warsztatów fotograficznych i teatralnych, techniki kompozytorskiej, nauka tańców korowodowych, czy kurs szycia literackich poduszek. Jak co roku miasto proponuje kilka nowości, m.in. wycieczki krajoznawczo-turystyczne z PTTK i żywą grę planszową w Skansenie. Szczegóły na zima.lublin.eu.

Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie zimowej przerwy w nauce bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie Lublina. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już od 16 stycznia zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez miasto i aktywnego wypoczynku podczas ferii. Dzieci i młodzież szkolna mogą wykorzystać ten czas na poznaniu tajemnic muzeum, nauce jazdy na deskorolce lub odkrywaniu nowych gier planszowych.

Oferta przygotowana przez miasto ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej poprzez atrakcyjne formy i lokalizację zajęć. Na aktywne odkrywanie Lublina pozwolą dzieciom zajęcia turystyczno-krajoznawcze. Swoje propozycje przygotowały także instytucje kultury: muzea, domy kultury, kluby osiedlowe, biblioteki i instytucje kulturalne.

Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów oraz wszelkie informacje organizacyjne są dostępne na stronie internetowej www.zima.lublin.eu.  Zapisy na „Zimę w mieście 2017” prowadzone są bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji, indywidualnie, od wskazanych przez nich dat i godzin. Liczba miejsc jest ograniczona, według możliwości organizacyjnych, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia w dzielnicach

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w różnych dzielnicach Lublina będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku na terenie szkolnych obiektów sportowych. Tykwarium, czyli warsztaty przedmiotów artystycznych i użytkowych z tykwy oraz warsztaty garncarskie, plastyczno-filmowe na temat historycznego Lublina, rysunek studyjny, a także wycieczka do kuźni czekają na dzieci, które zdecydują się spędzić ferie w Młodzieżowych Domach Kultury. Swoją ofertę przygotowały także dzielnicowe i spółdzielcze domy kultury. Na łyżwiarzy czeka Biały Orlik, a na amatorów pływania osiem szkolnych basenów. W okresie ferii, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie będą mogli zjeść ciepły posiłek w dyżurujących stołówkach szkolnych.

Gry planszowe, deskorolka, warsztaty turystyczne

Podczas dwóch tygodni zimowej przerwy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych i seansach kinowych. Na warsztatach gier podwórkowych z dawnych lat dzieci odkryją, że dobra zabawa możliwa jest bez elektronicznych gadżetów. Dzieci poznają smak sportowej rywalizacji i zasady fair play grając w nieco zapomniane tradycyjne gry i zabawy zespołowe. Dużo uśmiechu i radości przyniesie wspólna nauka jazdy na deskorolce na krytym skateparku.  Podczas Board Manii Kids dzieci wezmą udział w turniejach gier planszowych oraz pokazach gier związanych z Lublinem i jego atrakcjami turystycznymi. Zajęcia z przewodnikami PTTK i warsztaty questingu pozwolą na aktywne odkrycie Lublina i przygotowanie się do Jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich.

Szczegółowy program znajduje się na stronie zima.lublin.eu

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)