Trzy medale lubelskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski

11.02.2019

W dniach 8-10 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Zawodnicy AZS UMCS Lublin wrócili z nich z dorobkiem trzech medali.

Zielono-biali zdobyli po jednym krążku z każdego kruszcu. Pierwszego dnia zmagań na podium stanął skoczek wzwyż, Jakub Hołub (kategoria U-18). Zawodnik z Lublina zajął drugie miejsce, dzięki zaliczonej wysokości 2.01 metra już w pierwszym podejściu. Konkursowa rywalizacja było bardzo równa. Taki sam wynik uzyskała jeszcze dwójka innych uczestników, ale dopiero w trzecich podejściach. Srebro trafiło zatem do Hołuba. Najlepszy w konkursie okazał się Mateusz Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz), który uzyskał 2.04 metra. Brąz powędrował do Bartosza Krzywińskiego (LUKS Namysłów).

Sobota nie przyniosła dla AZS-u żadnego medalu. Udany był jednak ostatni dzień (niedziela) toruńskich zawodów. W rywalizacji trójskoczków (kategoria U-20) wygrał Bartosz Leszczuk. Złoto zapewniła mu odległość 14.66 metra, co jest jego nowym rekordem życiowym! Zwycięski skok oddał w trzeciej z sześciu przewidzianych prób. Za jego plecami zawody ukończyli: Adam Podsiadły (UMLKS Pegaz Opoczno, 14.42 metra) oraz Filip Cetlicer (MKS Aleksandrów Łódzki, 14.37 metra).

W niedzielę miejsce medalowe wywalczyła jeszcze Weronika Muszyńska w konkursie pchnięcia kulą (kategoria U-20). Co ciekawe zawodniczka Lublina pięć na sześć podejść spaliła. Jej odległość z drugiej kolejki (12.55 metra) okazała się jednak wystarczająca na zajęcie trzeciego miejsca. Zawody wygrała Ewa Różańska (MKLA Łęczyca, 14.71 metra), a druga była Barbara Nowak (MKS-MOS Płomień Sosnowiec, 12.27 metra).

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS Lublin uplasował się na 14. miejscu.