W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Udane Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule

Udane Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule
06.03.2023

Reprezentanci AZS UMCS Lublin w kapitalny sposób zwieńczyli sezon w hali. Podczas Halowych Mistrzostw Europy zdobyli dwa brązowe medale. Nie zabrakło również nowych rekordów życiowych.

Pierwszy medal należy do Sofii Ennaoui, która uzyskała trzeci najlepszy rezultat w biegu na 1500 metrów (4.04.06). Na zamknięcie imprezy sporo radości dostarczył nam wynik sztafety kobiet 4×400 metrów, w której pobiegła Alicja Wrona-Kutrzepa. Polki po fenomenalnej walce zdobyły brązowy medal z czasem 3:29.31 i tym samym powtórzyły sukces sztafety z 2021 roku.

Na słowa uznania zasługuje również Michał Rozmys, który dał z siebie wszystko w rywalizacji na 1500 metrów, bo dotarł do finału, gdzie skończył na dziewiątej pozycji (3:43.09). Jakub Lempach swój na debiut na imprezie rangi mistrzostw Europy może uznać za jak najbardziej udany. W zmaganiach na 60 metrów świetnie powalczył w eliminacjach i awansował do półfinału (6.69). W nim pobiegł jeszcze szybciej, a przy tym poprawił swój rekord życiowy (6.62). Na finał to było niestety za mało i skończył rywalizację na siedemnastej pozycji, co i tak jest świetnym rezultatem.

źródło: azs.umcs.pl

WYDARZENIA POLECANE