Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

 

 

CWSML - logo

Drukuj stronę do PDF UEFA: Lublin jest już przygotowany na EURO U21

14.03.2017

Stadion jest praktycznie gotowy na mistrzostwa, a Miasto czeka na największą imprezę sportową w historii Lublina.

W czwartek 9 marca stadion Arena Lublin wizytowała delegacja Europejskiej Unii Piłkarskiej UEFA, która bardzo wysoko oceniła poziom przygotowania lubelskiego obiektu do rozpoczynających się 16 czerwca mistrzostw Europy UEFA EURO U 21.
 

Organizacja mistrzostw to wyzwanie trudne logistycznie i jednocześnie niezwykle dla nas ważne wizerunkowo. Tak duża impreza sportowa będzie wielką promocją Lublina w roku jubileuszu 700-lecia. Zaprezentujemy Lublin nie tylko kibicom szwedzkim i słowackim, których drużyny rozegrają mecze na Arenie Lublin – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zainteresowanie medialne turniejem w Polsce będzie ogromne. Ponieważ poprzednie młodzieżowymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbyły się w 2015 roku w Czechach relacjonowały 32 stacje telewizyjne do 129 krajów świata, a na turniej akredytowało się 1008 dziennikarzy z 23 krajów świata, można się spodziewać, że tegoroczne mistrzostwapo raz pierwszy rozgrywane w rozszerzonej formule (powiększono liczbę drużyn z 8 do 12) przyciągną jeszcze większą uwagę.

Duża liczba fanów ze Szwecji i Słowacji przyjedzie do Lublina, by na miejscu dopingować swoich piłkarzy. Słowaków będzie ok. 1,1 tys. zaś Szwedzi zapowiedzieli przyjazd ponad 3 tysięcy kibiców. W połowie lutego w Lublinie gościła delegacja szwedzkiej federacji piłkarskiej, która ustalała warunki pobytu swoich kibiców, w tym możliwość zorganizowania ich przemarszu z centrum miasta na Arenę Lublin.

Chcemy, by czuli się u nas jak najlepiej. Goście ze Szwecji zasygnalizowali również, że wielu szwedzkich fanów zamierza potraktować mistrzostwa jako okazję do zwiedzania całego regionu – mówi Paweł Gil, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. organizacji UEFA EURO U 21.

Od przyszłego miesiąca ruszy wielka promocja Miast Gospodarzy mistrzostw. Trofeum, które otrzyma zwycięska drużyna odwiedzi Lublin, Kielce, Bydgoszcz, Gdynię, Tychy i Kraków.

W Lublinie i w sąsiedztwie miasta swoje centra pobytowe na czas mistrzostw będą miały reprezentacje Polski, Szwecji i Słowacji. Poza tym UEFA i PZPN zapowiedziały także wykorzystanie części hoteli działających w Lublinie i w pobliżu miasta.

Przed meczem otwarcia Mistrzostw (Polska – Słowacja 16 czerwca) odbędzie się ceremonia otwarcia, którą we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz UEFA przygotowuje Urząd Miasta.

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)