UMCS Lublin wygrał turniej AMP w futsalu mężczyzn

01.02.2019

UMCS Lublin wygrał turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn - Półfinał C, który odbył się w Lublinie w dniach 24-27 stycznia 2019 roku. Ponadto awans na turniej finałowy wywalczyły - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Cztery najlepsze uczelnie południowo-wschodniej Polski pojadą na turniej AMP w futsalu mężczyzn - Finał, który odbędzie się w Opolu w terminie 21-24 lutego 2019 r. UMCS Lublin, UJ Kraków, PWSZ Tarnów i UEK Kraków staną przed szansą zdobycia medali Akademickich Mistrzostw Polski. Najwięcej emocji w Lublinie przyniosły sobotnie spotkania ćwierćfinałowe, które zadecydowały o tym kto awansował na turniej finałowy. Jedno z nich zakończyło się rzutami karnymi, które w ostateczności lepiej wykonali reprezentanci UMCS Lublin pokonując w nich Uniwersytet Rzeszowski.

Ostatni dzień Mistrzostw zdecydował o klasyfikacji turnieju. W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie pokonał PWSZ Tarnów, natomiast w meczu finałowym UMCS Lublin wygrał z Uniwersytetem Jagiellońskim.