W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wielkie wyróżnienie dla Lublina!

Wielkie wyróżnienie dla Lublina!
07.06.2021

FIM - Fédération Internationale de Motocyclisme powierzyła Lublinowi, po raz pierwszy w historii, organizację 5. rundy FIM Speedway Grand Prix. Zawody odbędą się 7 sierpnia br. na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5.

FIM może tylko podziękować Motorowi Lublin oraz PZM za znalezienie godnego zastępcy Speedway Grand Prix w Warszawie. Będziemy również nadal współpracować ze wszystkimi partnerami, by w dalszym ciągu organizować najlepsze Mistrzostwa na Świecie - powiedział Jorge Viegas, prezes FIM.

To dla mnie zaszczyt oraz ogromna osobista przyjemność, że jako prezes klubu żużlowego Motor Lublin i lublinianin mogę zaprosić do naszego miasta gości z całego świata. Pierwszy, historyczny turniej Speedway Grand Prix w Lublinie to najlepsza okazja, by udowodnić, że nasze miasto zakochane jest w czarnym sporcie. Jestem pewien, że wszyscy zostaną niezwykle ciepło przyjęci i wierzę, że przeżyją nie tylko fantastyczne emocje sportowe, ale wywiozą z naszego miasta wiele niezapomnianych wspomnień. Życzę wszystkim samych pozytywnych wrażeń. Lublin to żużel! - skomentował Jakub Kępa, prezes Speedway Lublin S.A.  

Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody Speedway Grand Prix w Lublinie -  jednym z najszybciej rozwijających się klubów sportowych, po raz pierwszy w historii. Motor Lublin udowodnił już, że jest fantastycznym partnerem, wkraczając do finału Monster Energy Speedway of Nations w zeszłym roku po pandemii, która zmieniła nasze plany - dodał Paul Bellamy, SVP i dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która obsługuje FIM Speedway Grand Prix.

źródło: motorlublin.com.pl