W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
27.01.2023

W sobotę 28 stycznia kilka tysięcy osób usiądzie na ergometry wioślarskie by wziąć udział w 13. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu dwunastu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz trzynasty, a do zaciętej rywalizacji przystąpią klienci 11. centrów handlowych z: Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy (2 galerie) i Wrocławia. Mieszkańcy tych 10. miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów. Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu. Jest też cel sportowy: bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 8h (godz. 10.00 – 18.00) przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów (każda osoba)!

Każdy, kto 28 stycznia odwiedzi CH Felicity Lublin przy Al. W. Witosa 32 będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT!

WYDARZENIA POLECANE