Wygrana "Dzików" 2:0
16.10.2017

Futsaliści KU AZS UMCS Lublin pokonali przed własną publicznością FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice w meczu czwartej kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu Mężczyzn. Zwycięstwo może cieszyć tym bardziej, że “Dziki” zagrały po raz pierwszy w sezonie na zero z tyłu.

Lublinianie przed tą kolejką pozostawali bez punktów. Ich sobotni rywale mieli na swoim koncie zaledwie jedno oczko. Drużyny ambitnie walczyły o każdą piłkę. Prowadzenie gospodarzom w dziewiątej minucie meczu dał Jarosław Walęciuk. Po nim bramce gości zagrozili Mateusz Szafrański i Grzegorz Fularski, jednak wynik pozostawał bez zmian. Na 2-0 w osiemnastej minucie gry po raz kolejny trafił Walęciuk. Na przerwę futsaliści z Lublina schodzili z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron swoje okazje mieli goście. Ofiarna walka w obronie i trochę szczęścia sprawiło, że za każdym razem gospodarze wychodzili cało z opresji. Piłka nie chciała wpaść do bramki AZS-u. W końcówce “Dziki” mogły powiększyć wynik, ale żaden z dwóch przedłużonych rzutów karnych nie został zamieniony na gola przez naszych zawodników.

Jestem zadowolony z gry moich zawodników w dzisiejszym meczu. Przede wszystkim z takiego podejścia wolicjonalnego zawodników, bo było widać, że wszystkim bardzo zależy  zwycięstwie. Postawili przeciwnikowi wysoko zawieszoną poprzeczkę. Byli bardzo skoncentrowani, poza tym fragmentem w drugiej części meczu, gdy przeciwnik uderzył w słupek. W zasadzie kontrolowaliśmy spotkanie  zagraliśmy tak, jak sobie założyliśmy. Wygrana daje nam tydzień spokojnej pracy. Wiadomo, że ten mecz nie odwróci nagle wszystkiego, ale daje troszeczkę dystansu do tego wszystkiego i pozwala pracować spokojnie pracować - mówi po meczu trener Artur Gadzicki.

Kolejny mecz ligowy w sobotę (21 października) w Rzeszowie o godzinie 18:00. Przeciwnikiem "Dzików" będzie tamtejszy Heiro.

AZS UMCS Lublin: Paweł Furtak, Jakub Wankiewicz, Mateusz Szafański, Konrad Tarkowski, Marcin Kozieł, Adrian Parzyszek, Marcin Ostrowski, Michał Ostrowski, Grzegorz Fularski, Wojciech Wiśniewski, Maciej Welman, Jarosława Walęciuk (9', 18').

FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice: Jacek Śmieja, Łukasz Borowski, Tomasz Misiak, Sylwester Głądkowski, Mateusz Pazdej, Maciej Steindor, Łukasz Nowakowski, Kamil Michali, Dawid Mucha, Marcin Kzrywka, Patryk Kluzek, Adam Mierzowski.