W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży „Lubelskie 2020”

09.03.2020

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych wraca do naszego województwa po 15 latach. To doskonała okazja, by zaprezentować nasz region i miasto Lublin wraz z jego walorami turystycznymi i rekreacyjnymi. W wydarzeniu o zasięgu  zasięgu krajowym weźmie udział ponad 4500 osób z całej Polski. To wspaniałe wydarzenie skierowane jest do młodych sportowców w kategorii młodzików i kadetów.

Organizacja wydarzenia obejmie 9 miast naszego województwa, posiadających nowoczesną infrastrukturę sportową oraz bazę noclegową. Zawody rozgrywane będą w następujących miastach: Biała Podlaska, Chełm, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin, Łęczna, Puławy, Włodawa, Zamość. Rywalizacja będzie się toczyła w dyscyplinach takich jak: badminton, boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, akrobatyka – trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy kobiet, zapasy klasyczne oraz zapasy wolne. Nasze Miasto będzie gospodarzem rozgrywek w szermierce i brydżu sportowym. Wydarzenie odbywać się będzie od 28 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r.