Zawodnicy AZS UMCS Lublin zdobyli 5 medali podczas Mistrzostw Polski U20

08.07.2019

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin wrócili z 73. Mistrzostw Polski U20 z dorobkiem pięciu medali. Akademicy wygrali w Raciborzu klasyfikację punktową imprezy! Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Hołub w wyścigu na 400 metrów przez płotki. Do finału awansował z czwartym rezultatem w stawce (54.85 sekundy). W decydującym starcie spisał się lepiej. Na mecie zameldował się z czasem 52.46 sekundy, który okazał się wystarczającym do wywalczenia złota! Dodatkowo bardzo niewiele zabrakło, aby wypełnić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, to wynik lepszy zaledwie o 0.06 sekundy od wyniku Krzysztofa. Istnieje jednak szansa, że Polski Związek Lekkiej Atletyki i tak zdecyduje się na wysłania płotkarza na te zawody. Srebro powędrowało do Adama Jakubowskiego (Orlęta Częstochowa), natomiast brąz trafił w ręce Sebastiana Urbaniaka (Vectra Włocławek).

Drugie miejsca dla AZS UMCS Lublin wywalczyli panowie ze sztafety 4x400 metrów oraz Weronika Muszyńska w konkursie rzutu dyskiem. Pierwsi w składzie: Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko, Karol Jakubczak oraz Krzysztof Hołub, dla którego był to kolejny medal na imprezie. Srebro drużynie z Lublina zagwarantował rezultat 3:21.82. Najlepsi okazali reprezentanci Zawiszy Bydgoszcz. Również na drugim stopniu podium stanęła Weronika Muszyńska. Dyskobolka po pierwszych dwóch próbach prowadziła z wynikiem 44.30 metra, co jest jej nowym rekordem życiowym. W dalszej fazie bardziej efektywnie rzucała Nina Staruch (AZS-AWF Warszawa), która zwyciężyła (47.63 metra), poprawiając przy tym życiówkę.

Brąz do konta akademików dołożyła Aleksandra Kufel w zmaganiach młociarek. Zawodniczka AZS UMCS Lublin w najlepszej dla siebie, pierwszej kolejce uzyskała 51.85 metra. To starczyło do trzeciego miejsca. Zawody zdominowała Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) ‒ 59.14 metra. W brązowy medal dla zielono-białych obfitowała również rywalizacja trójskoczków. Walka o miejsca na najniższym stopniu podium rozegrała się między dwoma zawodnikami AZS UMCS ‒ Piotrem Wiśniewskim i Bartoszem Leszczukiem. Lepszy (o zaledwie 6 centymetrów) okazał się ten pierwszy i to on wrócił do domu z medalem MP U20.

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS uplasował się na 8. miejscu. Wygrał RLTL ZTE Radom.

żródło: azs.umcs.pl