W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu odbędą się w Lublinie

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu odbędą się w Lublinie
26.11.2020

W dniach 11-13 grudnia w Obiekcie Aqua Lublin odbędą się Mistrzostwa Polski w Pływaniu 17-18 lat. W imprezie wystartuje 381 pływaków z całego kraju.

Barwy gospodarzy reprezentować będzie 19 zawodników i zawodniczek. Jak przyznaje trener AZS UMCS (a jednocześnie naczelnik zawodów) – Piotr Kasperek, ci powinni zająć wysokie miejsce w klasyfikacji punktowej imprezy:

Zawsze byliśmy w czołówce, ale obecna sytuacja jest dziwna z wiadomych względów. Te mistrzostwa mają zastąpić letnie, których nie było. Jednak zimowa rywalizacja odbywa się na basenie krótkim, nie długim. Nie spodziewamy się zwycięstwa w klasyfikacji medalowej. Po prostu nie mamy aktualnie takich gwiazd jak kiedyś Wiktoria Samuła, Julia Adamczyk czy Zuzanna Rabiniak. Niemniej liczę na czołowe miejsce, jeśli chodzi o klasyfikację punktową. Jak wspomniałem nie mamy indywidualności, ale mamy drużynę. Wydaje się, że liderką naszej kadry będzie Martyna Piesko, która zaprezentowała się świetnie rok temu podczas Mistrzostw Polski 16-latków (też w Lublinie). Na pewno silni będą też Norbert Zacharzyński czy Adam Szczerba.

źródło: azs.umcs.pl