W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu: AZS UMCS Lublin najlepszy w kraju!

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu: AZS UMCS Lublin najlepszy w kraju!
21.12.2020

W niedzielę zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Pływalnia w Olsztynie okazała się bardzo szczęśliwa dla naszej reprezentacji. W klasyfikacji punktowej całych zawodów, AZS UMCS Lublin zajął 1. miejsce! Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wśród mężczyzn został Marcin Cieślak. W odróżnieniu od dni poprzednich, w niedzielę akademicy na podium nie stawali. Najbliżej była Wiktoria Samuła, która zakończyła wyścig na dystansie 50 metrów klasykiem była czwarta.

Zielono-biali utrzymali jednak zaliczkę wypracowaną wcześniej i bez cienia wątpliwości triumfowali w klasyfikacji punktowej całych zawodów:

  1. AZS UMCS Lublin (2228)
  2. AZS-AWF Katowice (2112)
  3. UKS G-8 Bielany Warszawa (1545)

Najlepszy wynik punktowy w ekipie z Lublina osiągnął Marcin Cieślak, za poprawienie rekordu Polski na 50 motylkiem (22.08 sekundy). Nowy reprezentant klubu wywalczył także najwięcej medali wśród lubelskich pływaków (4 złote, 2 srebrne).

Gratulujemy!

Relacje z poszczególnych dni Mistrzostw w Olsztynie:

1 dzień Mistrzostw

2 dzień Mistrzostw

3 dzień Mistrzostw

4 dzień Mistrzostw

fot. Michał Piłat
źródło: azs.umcs.pl