Złoto i brąz zawodników KU AZS UMCS

14.09.2017

Na mityngu 55-lecia TL “Ruda Śląska”, który odbył się 13 września br., zawodnik KU AZS UMCS Lublin - Andrzej Jaros zdobył złoty medal w wyścigu na 400 metrów. Trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Maciej Hołub. W imprezie na nowym stadionie przy ulicy Czarnoleskiej wzięło udział 180 zawodników.

To był kontrolowany start. Pogoda jednak nie dopisała, ponieważ było bardzo wietrznie. Jeśli chodzi o miniony sezon, to był bardzo udany. Dwa razy wywalczyłem szóste miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów, w startach na 400 metrów i sztafecie 4 x 400 metrów. Było też srebro w Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi, w biegu na 400 metrów. Niewiele zabrakło, żebym otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata w Londynie. Jednak głównym celem na ten sezon był start na Uniwersjadzie w Tajpej i tam walka o medal. Niestety kolega ze sztafety doznał kontuzji i nie ukończyliśmy biegu. Potem był jeszcze występ na DecaNation, gdzie w sztafecie mieszanej zdobyliśmy złote medale, a w klasyfikacji drużynowej reprezentacja Polski uplasowała się na trzecim miejscu - mówi Andrzej Jaros.