W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

36. Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu

36. Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu
08.03.202109:18

Podczas 36. Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu do walki o medale stanęła ponad czterdziestka reprezentantow Polski, a wśród nich trójka zawodników AZS UMCS Lublin: Karolina Kołeczek, Marcin Lewandowski oraz Małgorzata Hołub-Kowalik.

Marcin Lewandowski został halowym wicemistrzem Europy w biegu na 1500 metrów. Decyzja o dyskwalifikacji pierwszego na mecie – Jakob Ingebrigtsena została anulowana.

Ostatniego dnia zmagań Małgoprzata Hołub-Kowalik spólnie z koleżankami ze sztafety reprezentacji Polski 4×400 metrów sięgnęła po brązowy medal! Już przed samym startem wiadomym było, że o podium nie będzie łatwo. A to dlatego, że najsilniejszy punkt zespołu, czyli Justyna Święty-Ersetic nie mogła wystartować z powodu urazu. Ostatecznie Polki wystąpiły w składzie: Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska. Zawodniczka Lublina wystąpiła na drugiej zmianie i pokazała się z kapitalnej strony. Wystartowała jako czwarta, natomiast dobiegła na równi z pierwszą zawodniczką! Po niej do boju ruszyła Kornelia Lesiewicz, a na ostatniej zmianie miejsce na podium utrzymała Gaworska. Polki dobiegły z czasem 3:29.94 sekundy. Wygrały holenderki (3:27.15) przed brytyjkami (3:28.20).

W niedzielę w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki wzięła udział Karolina Kołeczek . Na pewno oczekiwania co do jej występu były większe, bo ten sezon halowy był w jej wykonaniu naprawdę udany. Niestety zahaczenie drugiego płotka w biegu półfinałowym odebrało szanse na awans do finału.

fot. P. Skraba
źródło:
azs.umcs.pl