W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bilety na podwójny Superpuchar Polski w piłce siatkowej!

Bilety na podwójny Superpuchar Polski w piłce siatkowej!
14.10.202108:30

Tegoroczne Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn zostaną rozegrane  w Hali Globus w dniu 20 października o godz.: 17:30 i 20:30. Nasze Miasto będzie gospodarzem wydarzenia z udziałem dwóch czołowych zespołów Tauron Ligi (kobiety) i dwóch czołowych zespołów PlusLigi (mężczyźni). Bilety są już dostępne na platformie eBilet.pl.

Podczas spotkania o Superpuchar Polski w siatkówce kobiet im. Andrzeja Niemczyka zmierzą się drużyny: Grupa Azoty Chemika Police i DevelopRes Bella Dolina Rzeszów.

O Superpuchar Polski w siatkówce mężczyzn będą rywalizować: triumfator Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn - Koźle oraz Jastrzębski Węgiel.

Informacja o wydarzeniu została przekazana 30 września br. podczas konferencji w Trybunale Koronnym w Lublinie, w której uczestniczyli: dr Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Artur Popko - Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A., prof. dr hab. Zdzisław Targoński – Prezes Zarządu Organizacji Środowiskowej AZS Województwa Lubelskiego i Wiesław Kozieł - Członek Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Lublin to nowe i bardzo ciekawe miejsce na siatkarskiej mapie Polski. Chcemy w Lublinie stworzyć święto ligowej siatkówki! Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, także w dobie pandemii i napiętych kalendarzy rozgrywek. Cieszę się, że kibice będą mogli najpierw zobaczyć starcie najlepszych ekip poprzedniego sezonu TAURON Ligi, a po nim bitwę drużyn z PlusLigi. Szykuje się sporo emocji i doskonałej siatkówki! - powiedział Artur Popko, prezes zarządu PLS S.A.

 

Będą to kolejne imprezy siatkarskie rangi mistrzowskiej rozgrywane w naszym mieście. W 2020 roku Lublin był gospodarzem IV Mistrzostw Polski służb mundurowych w siatkówce plażowej, a w latach 2015-2020 Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki.

Powierzenie Lublinowi roli gospodarza tak prestiżowego wydarzenia, to powód do dumy. Superpuchar Polski w Piłce Siatkowej kobiet i mężczyzn w nowej formule - jedno miasto i dwa mecze w tym samym dniu, to również ogromne wyzwanie organizacyjne. Dziękuję przedstawicielom Polskiej Ligi Siatkówki za okazane zaufanie i cieszę się, że Lublin został dostrzeżony i doceniony za swój potencjał. Ciężko pracowaliśmy na to, by zostać liczącym się ośrodkiem siatkarskim. Udało się i z radością zapraszam kibiców z całej Polski na wielkie święto ligowej siatkówki! - powiedział dr Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin.

Siatkówka jest dyscypliną, która zyskuje w naszym mieście coraz większa popularność. Superpuchar Polski będzie doskonałym uzupełnieniem czekających nas emocji związanych w awansem naszej drużyny LUK Lublin do PlusLigi.